Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНФЛІКТ І ГАРМОНІЯ ОСОБИСТОСТІ І СУСПІЛЬСТВА В ТВОРЧОСТІ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО

КОНФЛІКТ І ГАРМОНІЯ ОСОБИСТОСТІ І СУСПІЛЬСТВА В ТВОРЧОСТІ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО

Назва:
КОНФЛІКТ І ГАРМОНІЯ ОСОБИСТОСТІ І СУСПІЛЬСТВА В ТВОРЧОСТІ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОСЕТРОВА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 101.9
КОНФЛІКТ І ГАРМОНІЯ ОСОБИСТОСТІ І СУСПІЛЬСТВА В ТВОРЧОСТІ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО
Спеціальність 09.00.05 –
історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі філософії.
Науковий керівник: – член-кореспондент АПН України, доктор філософських наук, професор Гнатенко Петро Іванович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Шевченко Володимир Ісакович, Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри філософії;
Кандидат філософських наук, доцент Палагута Вадим Іванович, Національна металургійна академія України, доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії філософії.
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2001р. о 16-ій годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.11 при Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “ 22 ” травня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент А.Б.Філатов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Творчість Ф.М. Достоєвського глибоко філософічна. В ній знайшли відображення загальнолюдські проблеми, які і сьогодні хвилюють людське суспільство. В першу чергу, в центрі уваги видатного мислителя знаходиться людина зі своїми почуттями, переживаннями.
Спадщина Ф.М. Достоєвського, незважаючи на трагічну забарвленість, є за своєю сутністю глибоко гуманістичною.
Процеси, що відбуваються у сучасному світі, характеризуються тенденцією взаємовпливу та взаємозбагачення культур різних країн і народів. Проте, ця безперечно прогресивна тенденція, може розвиватись лише на основі розвитку національних культур. Тут переконливо проявляється діалектика загальнолюдського і національного.
Тому правомірним та актуальним є звернення до дослідження духовної спадщини минулих епох, до дослідження творчості письменників, що внесли вирішальний вклад в розвиток світової культури.
Серед таких мислителів видатне місце належить Ф.М. Достоєвському. Достоєвський глибоко національний російський мислитель, і в той же час його спадщина – надбання світової культури, адже проблеми, які він поставив, хвилюють багатьох людей, незалежно від того, в якій країні вони живуть.
Достоєвський ставить дуже важливу, особливо в нинішніх умовах, проблему взаємовідношення особистості і суспільства, зокрема, проблему конфлікту і гармонії особистості і суспільства. На думку письменника, інтереси особистості і вірно організованого суспільства співпадають і коли це відбувається, можлива гармонія в системі “особистість - суспільство”.
Проте, в процесі досягнення цієї гармонії виникають колізії і конфлікти, що знайшли своє відображення у вченні про відчуження особистості від суспільства. Проблема відчуження була предметом філософських досліджень Руссо, Гегеля, Фейєрбаха, Маркса, які з різних позицій намагалися її вирішити.
Достоєвський в своїх творах показує трагізм людського буття, що виникає між особистістю і суспільством. Заслуга Достоєвського полягала в тому, що він, на відміну від існуючої традиції, що йшла від Д. Локка, яка шукала причину цих колізій перш за все в оточуючому людину соціальному середовищі, значне місце приділяє аналізу психологічних факторів, що породжують ці колізії, відчуження особистості від суспільства.
Нинішня ситуація в Україні характеризується відродженням української національної культури. При цьому необхідно пам’ятати про те, що прогрес кожної національної культури пов’язаний не тільки з розвитком унікальності, але і з її єдністю з загальнолюдськими цінностями, до яких відносяться Краса, Істина, Свобода, Добро, справжню сутність яких намагався донести до людей великий російський письменник.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНФЛІКТ І ГАРМОНІЯ ОСОБИСТОСТІ І СУСПІЛЬСТВА В ТВОРЧОСТІ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок