Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ

ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Монтицька Анна Михайлівна
УДК 330.4:621.311:332.012.23(477)
 
ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ
ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ
В УМОВАХ РИНКУ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Вовк Володимир Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедрою економічної кібернетики.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Недін Ігор Валентинович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри автоматизацiї проектування енергетичних процесiв i систем;
кандидат економічних наук, доцент
Бліщук Катерина Михайлівна,
Львівський регіональний інститут державного управління Української Академії державного управління при Президентові України, доцент кафедри економіки та фінансів.
Провідна установа | Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів.
 
Захист відбудеться “25” листопада 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “24” жовтня 2003 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________ Панчишин С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Енергетичний комплекс України на даний час перебуває в процесі складного переходу від повністю централізованого управління галуззю до роботи в ринкових умовах. У сучасних умовах управління енергетичним комплексом різних країн світу має комплексний характер, що поєднує державне регулювання і ринкову конкуренцію. Останнім часом у пошуках стимулів для подальшого розвитку енергетики та оптимізації загальної схеми енергоспоживання все частіше в світовій практиці звертаються до стимулюючих можливостей саме переходу до ринкових відносин в енергетичній галузі. Останні десятиліття характеризуються процесами структурної перебудови енергетики, що широко розгорнулися в багатьох країнах світу, через приватизацію енергетичних об’єктів, дерегулювання і введення конкурентного ринку електроенергії з метою підвищення конкурентоспроможності виробленої продукції на світових ринках.
В якості інструменту ринкових перетворень в енергетиці України зараз використовується так званий “Оптовий ринок електроенергії” (ОРЕ). Правовою базою функціонування українського оптового ринку електричної енергії став прийнятий 16 жовтня 1997 року Верховною Радою України Закон “Про електроенергетику”. Оптовий ринок електричної енергії України – це система відносин з купівлі-продажу електроенергії, що здійснюється його суб’єктами в межах єдиної об’єднаної енергетичної системи України на підставі договору оптового ринку. Центральна частина цієї моделі сьогодні – “Державне підприємство “Енергоринок”, що було створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 травня 2000 року №755 з метою впровадження ефективних механізмів організації діяльності ОРЕ і поліпшення ситуації з розрахунками за енергоресурси.
Фактично таке утворення – це проміжна тимчасова модель для відпрацювання механізмів функціонування енергокомплексу в ринкових умовах, результати роботи якої показали, що такі ринкові чинники, як зниження цін, підвищення конкурентоздатності та стимулювання розвитку виробництва, не були досягнуті в результаті використання запропонованої схеми. Енергетика є дуже капіталоємною галуззю і, відповідно, важко піддається швидкій реконструкції і модернізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок