Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ у ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ у ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ у ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ГЕНСЕРУК ГАЛИНА РОМАНІВНА
УДК 378:796.071.4:004
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ
КУЛЬТУРИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ у ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 — теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль — 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ШИЯН Богдан Михайлович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теоретичних основ і методики фізичного виховання, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
СУЩЕНКО Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, кафедра фізичної реабілітації, завідувач; м. Київ;
кандидат фізико-математичних наук, професор
АШАНІН Володимир Семенович,
Харківська державна академія фізичної культури, проректор з науково-дослідної роботи; м. Харків.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра теорії та методики професійного навчання, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 22грудня 2005 року о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано “22” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасне українське суспільство переживає етап переходу до нової постіндустріальної епохи, яку прийнято називати інформаційною. Сьогодні фахівець з вищою освітою – це людина, що вільно орієнтується у світовому інформаційному просторі, має необхідні знання і навички для пошуку, опрацювання і збереження інформації засобами сучасних інформаційних технологій.
Інформатизація освіти передбачає спрямованість системи професійного навчання на формування інформаційної культури, широке застосування в навчальному процесі інформаційних технологій (ІТ). У зв’язку з цим державна національна програма „Вчитель” серед провідних напрямків розвитку системи освіти передбачає оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних працівників, підвищення ролі вчителя у розвитку суспільства. До основних заходів, спрямованих на виконання програми, крім іншого, належить забезпечення підготовки майбутніх учителів до професійної діяльності в умовах упровадження сучасних ІТ.
Проблемі застосування засобів ІТ у навчальному процесі присвячено велику кількість досліджень. Так, питання комп’ютеризації навчального процесу досліджували Б. Гершунський, О. Єршов, М. Жалдак; основи програмованого навчання розробляли В. Безпалько, П. Гальперін, Т. Ільїна, Н. Тализіна; психолого-педагогічні аспекти застосування комп’ютера у школі, принципи та прийоми навчання аналізували Р. Вільямс і К. Маклін; проблеми формування комп’ютерної грамотності й інформаційної культури педагога досліджували М. Близнюк, Ю. Машбіц, Й. Ривкінд.
Велику увагу вчених привертають проблеми вдосконалення підготовки вчителів до застосування ІТ у педагогічній діяльності (В. Алєйніков, М. Жалдак, І. Марусєва, Д. Прокудін, О. Трофимов, О. Царенко).
На даний час йде інтенсивний пошук сучасних засобів, методів та форм підвищення ефективності фізичного виховання школярів. Широкі можливості у вирішенні цього питання, на думку деяких учених, мають ІТ. Результати теоретичного аналізу літературних джерел з досліджуваної проблеми свідчать, що сьогодні існує чимало досліджень, присвячених застосовуванню ІТ у галузі фізичної культури і спорту (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ у ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок