Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> синтез, флуоресцентні та електрохімічні властивості ФТАЛОЦІАНІНОВих комплексів ЦИНКУ, ЦИРКОНІЮ, ГАФНІЮ

синтез, флуоресцентні та електрохімічні властивості ФТАЛОЦІАНІНОВих комплексів ЦИНКУ, ЦИРКОНІЮ, ГАФНІЮ

Назва:
синтез, флуоресцентні та електрохімічні властивості ФТАЛОЦІАНІНОВих комплексів ЦИНКУ, ЦИРКОНІЮ, ГАФНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського
ТРЕТЯКОВА Ірина Миколаївна
УДК 546.(47+831+832):547(32+442):535.37:544.653
синтез, флуоресцентні та електрохімічні
властивості ФТАЛОЦІАНІНОВих комплексів
ЦИНКУ, ЦИРКОНІЮ, ГАФНІЮ
02.00.01- неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: |
академік НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Волков Сергій Васильович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім.В.І.Вернадського НАН України,
директор
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Трунова Олена Костянтинівна,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім.В.І.Вернадського НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, хімічний факультет
Захист дисертації відбудеться “ 15 лютого 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ_, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ_, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий ” 11 ” січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, к. х. н. | Г.Г.Яремчук |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед фталоціанінових сполук, що активно вивчаються останнім часом, особливе місце займають комплекси різних d-металів як з заповненими, так і з відкритими електронними оболонками, які мають замісники на периферії макрокільця та/або ліганди, що координуються до центрального атому металу (у випадку координаційно-ненасичених металів). В комплексах такого типу найбільш наочно прослідковується фундаментальна закономірність “склад-структура-властивість”. Фталоціанінові комплекси з діамагнітними іонами d-металів є перспективними для створення нових фоточутливих, фотопровідних та електрохромних матеріалів, оптичних обмежувачів для оптоелектроніки, фотосенсибілізаторів для фотодинамічної терапії. Саме тому було обрано іони цинку (4d10), цирконію (4d0) та гафнію (5d0) в якості центрального атому макроциклу. Широке застосування фталоціанінових сполук певною мірою стримується технологічною складністю методів синтезу, низькою розчинністю незаміщених металокомплексів. Незважаючи на велику кількість публікацій за темою, що досліджується, до цього часу немає єдиної думки про вплив природи замісників на фізико-хімічні властивості фталоціанінових комплексів, що значною мірою ускладнює можливості отримання сполук з заданими властивостями. Тому розробка нових методів синтезу, синтез нових фталоціанінових комплексів d-металів з замісниками на периферії макрокільця або лігандами координованими безпосередньо до атому металу, що мають більш високу розчинність в різноманітних розчинниках, а також дослідження їх фізико-хімічних властивостей є актуальною проблемою сучасної макроциклічної координаційної хімії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України: бюджетними темами “Синтез в розплавах та неводних середовищах та властивості сполук потенційно цінних функціональних матеріалів: рідких кристалів, каталізаторів, електро- та термохромів, п’єзоелектриків та ін.” (№ держреєстрації 019U025074, 1996-1999р.); “Гетерогенна та гетероядерна координаційна хімія за участю неводних середовищ та розплавів в синтезі нових сполук спеціальної структури – кластерної, інтеркальованої, суперіонної” (№ держреєстрації 0100U002005, 2000-2003р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: синтез, флуоресцентні та електрохімічні властивості ФТАЛОЦІАНІНОВих комплексів ЦИНКУ, ЦИРКОНІЮ, ГАФНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок