Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ГІДРОАБРАЗИВНОЇ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ЛИТИХ ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОХРОМИСТИХ ЧАВУНІВ

ПІДВИЩЕННЯ ГІДРОАБРАЗИВНОЇ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ЛИТИХ ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОХРОМИСТИХ ЧАВУНІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ГІДРОАБРАЗИВНОЇ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ЛИТИХ ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОХРОМИСТИХ ЧАВУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
Шалевська Інна Анатоліївна
УДК 620.18:621.891
ПІДВИЩЕННЯ ГІДРОАБРАЗИВНОЇ ЗНОСОСТІЙКОСТІ
ЛИТИХ ДЕТАЛЕЙ
З ВИСОКОХРОМИСТИХ ЧАВУНІВ
Спеціальність 05.16.04 – Ливарне виробництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному
університеті ім. В. Даля МОН України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Гутько Юрій Іванович, Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля МОН України , завідуючий кафедрою.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Кірієвський Борис Абрамович, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, завідуючий лабораторією;
кандидат технічних наук, доцент Федоров Григорій Єгорович, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" МОН України, доцент.
 
Провідна установа:
Запорізький національний технічний університет, кафедра „Машини і технологія ливарного виробництва”, МОН України , м.Запоріжжя.
Захист відбудеться “ 26 “квітня 2007р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01 у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України за адресою: 03680, м.Київ-142, МСП, бульвар Вернадського, 34/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України за адресою: 03680, м.Київ-142, МСП, бульвар Вернадського, 34/1.
Автореферат розісланий “ 16 “березня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук М.І.Тарасевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Одним з основних напрямків сучасного науково-технічного прогресу є розвиток машинобудування, створення нових машин, механізмів та агрегатів, які мають високі експлуатаційні характеристики.
Проблема забезпечення надійності та довговічності набуває особливого значення під час створення об’єктів нової техніки для таких важливих галузей промисловості як енергетика, вугледобування, нафтодобування, тощо.
Одним з самих розповсюджених видів руйнування поверхні матеріалів в умовах гідродобування, гідротранспортування та збагачення вугілля, роботи обладнання гірничорудної, цементної, енергетичної промисловостей є абразивне зношування. Абразивностійкий матеріал повинен мати ерозійну і корозійну стійкість та високі механічні і технологічні властивості.
Накопичений досвід використання матеріалів для роботи в умовах впливу абразиву на відповідальні деталі агрегатів, зокрема насосного обладнання, свідчить, що найбільш перспективним є використання високохромистих чавунів. Експлуатаційні властивості виливків з високохромистих чавунів багато в чому залежать як від ступеня гетерогенності структури, так і від природи їх структурних складових. При вибиранні легувального комплексу виходять з особливостей впливу окремих елементів на властивості чавунів у твердому стані, не враховуючі при цьому змін параметрів кристалізації. Разом з цим від особливостей протікання кристалізації суттєво залежать технологічні та службові властивості виливків. Важливішою технологічною операцією при виготовленні деталей з зносостійких високохромистих чавунів є термічна обробка. В зв’язку з цим важливе значення має дослідження механізму і кінетики структурних і фазових перетворень при термічній обробці, тобто розкриття тих закономірностей, які керують умовами формування структури.
Досягнення максимальної зносостійкості повинно базуватися на використанні всіх внутрішніх резервів, які має зносостійкий матеріал даного хімічного складу. Необхідно досягти такого вихідного стану робочого шару чавуну, при якому в конкретних умовах експлуатації було б забезпечено формування дисипативних структур з великим опором руйнуванню. Саме це визначає актуальність даної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно плану науково-дослідних робіт кафедри промислового та художнього литва СНУ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ГІДРОАБРАЗИВНОЇ ЗНОСОСТІЙКОСТІ ЛИТИХ ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОХРОМИСТИХ ЧАВУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок