Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конкурентна позиція українських підприємств на світових товарних ринках (на прикладі ринку мінеральних добрив)

Конкурентна позиція українських підприємств на світових товарних ринках (на прикладі ринку мінеральних добрив)

Назва:
Конкурентна позиція українських підприємств на світових товарних ринках (на прикладі ринку мінеральних добрив)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Сметана Владислав Володимирович
УДК 339.5.012
Конкурентна позиція українських підприємств
на світових товарних ринках
(на прикладі ринку мінеральних добрив)
08.05.01 – світове господарство і
міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки факультету міжнародних відносин Інституту економіки та права “КРОК”
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Рокоча Віра Володимирівна,
професор кафедри міжнародної економіки
економічного факультету Київського
національного університету імені Тараса
Шевченка
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Плотніков Олексій Віталійович,
завідувач відділу міжнародних валютно-фінансових відносин
Інституту світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
кандидат економічних наук
Гребельник Олександр Петрович,
доцент кафедри зовнішньоекономічної діяльності
Київського торговельно-економічного університету

Провідна установа – Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться 11.06. 2002 року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 10.05.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Хахлюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Вихід України, як самостійного світогосподарського суб'єкта, на світові товарні ринки, що розпочався разом з отриманням країною політичної незалежності, та її перетворення на одного з провідних у світі експортерів продукції металургійної та хімічної промисловості ще не означає, що українські підприємства-виробники такої продукції володіють незаперечними конкурентними перевагами, які мають характер сталих та довгострокових. Торговельні обмеження, з якими останнім часом вони стали мати справу, з одного боку, вказують на певні побоювання імпортерів отримати в особі українських виробників вагомих конкурентів, проте з іншого – свідчать про невміння українських підприємств захищати свої конкурентні позиції, оформлювати їх згідно до вимог світових ринків. Події, що останнім часом розгортаються на більшості світових ринків по відношенню до української продукції, свідчать, що вітчизняні товаровиробники не використовують у оформленні своєї зовнішньоторговельної позиції конкурентних стратегій, їх поведінка мало чим відрізняється від поведінки на внутрішньому ринку. Через це компанії зазнають збитків, пов'язаних із втратою одних ринків збуту і пошуком нових. Вміння закріпитися на ринку і розширювати свій вплив на нові ніші без зменшення раніше завойованої частки ринку поки що не властиве нашим виробникам. Цей факт можна пояснити двома речами: по-перше, фірми не володіють сучасним арсеналом науково обґрунтованих методів ведення конкурентної боротьби, по-друге, вітчизняна наука про міжнародну торгівлю до цього часу не забезпечила їх відповідними рекомендаціями.
Звісно, проблема конкурентної позиції фірми на світовому товарному ринку не є новою для теорії міжнародної торгівлі. Питання про конкурентоспроможність було поставлено наукою ще за часів меркантилістів, а А.Сміт, Д.Рікардо, О.Хекшер, Б.Олін дали на нього відповідь з огляду на національну конкурентоспроможність. Пізніше західні вчені А.К.Діксіт, Дж.Р.Маркузен, В.М.Корден, П.Кругман, П.К.М.Таракан звернулися до проблеми міжнародної конкурентоспроможності підприємства, однак їх роботи були настільки теоретичними, що використати їх висновки на практиці вкрай важко.
Найбільш суттєвий внесок, з цієї точки зору, в теорію міжнародної торгівлі було внесено видатним американським ученим М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Конкурентна позиція українських підприємств на світових товарних ринках (на прикладі ринку мінеральних добрив)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок