Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАЯННИЙ АНСАМБЛЕВО-ОРКЕСТРОВИЙ ІНСТРУМЕНТАЛІЗМ В ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ПРОЕКЦІЇ

БАЯННИЙ АНСАМБЛЕВО-ОРКЕСТРОВИЙ ІНСТРУМЕНТАЛІЗМ В ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ПРОЕКЦІЇ

Назва:
БАЯННИЙ АНСАМБЛЕВО-ОРКЕСТРОВИЙ ІНСТРУМЕНТАЛІЗМ В ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ПРОЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,58 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової
Калмиков Степан Тимофійович
 
УДК – 786.8(477)
БАЯННИЙ АНСАМБЛЕВО-ОРКЕСТРОВИЙ ІНСТРУМЕНТАЛІЗМ
В ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ПРОЕКЦІЇ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
 
 
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової, зав. кафедрою
сучасної музики і музичної культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
іванов Володимир Федорович,
Миколаївський державний університет,
кафедра теорії, історії музики
та гри на музичних інструментах
кандидат мистецтвознавства, доцент
СУМАРОКОВА Віра Григорівна,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, кафедра
теорії музики
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнографії ім. М. Т. Рильського НАН України, відділ музикознавства, м. Київ
. Рильського
Захист відбудеться “23” листопада 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельского, 63.
Автореферат розісланий: “ 21 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д. Черноіваненко


Загальна характеристика Роботи
Актуальність теми дослідження визначається тенденціями сучасної музики в наближенні популярної та академічної сфер, які традиційно розвивалися в різних видово-стилістичних проявах і з застосуванням до них різних критеріїв цінностей. У ХХ столітті спостерігається відродження інтересу публіки і фахівців до старо-дав-ньої духовної музики, якій не притаманна художня самодостатність, але яка подається з моральної височини висловлення, апелює до надхудожніх критеріїв і одно-часно не пориває з простотою засобів популярного мистецтва. Так виникли перед-умови значущості “серйозної простоти” у творчості, масовість природи якої солідаризується з етичною вибудованістю вираження, донедавна атрибутивною лише для професійної сфери авторських композицій.
Стимульована практикою джазу академізация духових складів, прийнята в Україні і ментально близьких їй країнах, насамперед, у Росії, поширеність ор-кес-т-рів народних академічних інструментів, у тому числі, баянних і бандурних “капел”, відповідає “неоренесансним – необарочним” загальхудожнім установкам планетар-ного масштабу. У цих останніх національно-стильова, ритуально-символічна зна-чу--щість, нарешті, історична “автентичність” як така утворюють систему цінностей, що співвідносяться з художніми, подібно тому, як творення музики Д. Палестрини, Й.С. Баха вироблялося на тексти, сутнісні не художнім, але сакральним і високим тематично-моральним призначенням.
“Неоакадемічні” монотембральні склади оркестрів і ансамблів характерні для нашої Батьківщини їх національною емблематичністю, що утворює нерозривне ціле з художніми вартостями звучання. І одночасно подібні склади відображують зако-но-мірності історичного стильового художнього процесу, діалектика якого пред--став-лена в антитезах тотожності і контрасту складної художньої єдності вира-ження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертаційного дослідження погоджена з планами роботи кафедри сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії ім.А.В.Нежданової і відповідає змісту перспективного тематичного плану науково-дослідної роботи ОДМА, зокрема, темі № 2 “Теорія виконавського інтонування”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БАЯННИЙ АНСАМБЛЕВО-ОРКЕСТРОВИЙ ІНСТРУМЕНТАЛІЗМ В ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ПРОЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок