Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виставкова діяльність в АПК

Виставкова діяльність в АПК

Назва:
Виставкова діяльність в АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ"
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Гуменна Олександра Віталіївна
УДК 06.064:631.1
Виставкова діяльність в АПК
08.02.02 – економіка та управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
КРОПИВКО Михайло Федорович,
Національний науковий центр
"Інститут аграрної економіки" УААН,
завідувач відділом організації управління
у сільському господарстві
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
КРИСАЛЬНИЙ Олександр Васильович,
Національний науковий центр
"Інститут аграрної економіки" УААН,
завідувач відділом науково-організаційного
забезпечення
кандидат економічних наук, доцент
ТИВОНЧУК Степан Олександрович,
Українська академія аграрних наук,
начальник відділу наукового менеджменту і маркетингу
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України (м. Київ)
Захист відбудеться 04.10.2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: 03680 м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кім.317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: 03680 м.Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, кім. 211
Автореферат розісланий 02.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А.Пулім
Вступ
Актуальність теми. Нині в Україні виставкам приділяється значна увага, оскільки вони є одним з ефективних інструментів вирішення питань аграрної політики органами державного і місцевого управління. Участь у виставкових заходах дає можливість сільськогосподарським підприємствам заявити про себе, підняти власний імідж, визначити свою нішу на ринку. Крім того, виставки надають інформацію споживачам про появу на ринку нових видів товарів і послуг, прогресивних технологій, тобто є засобом інноваційного розвитку АПК. В той же час сільськогосподарські виставки за участю іноземних фірм відіграють значну роль у розширенні зовнішньоекономічних зв'язків України та підвищенні експортного потенціалу галузі АПК.
Проблеми виставкової діяльності та її значення для підприємств АПК в науковій літературі досліджені в недостатній мірі, хоча сьогодні кількість та якість виставок за сільськогосподарською тематикою динамічно зростають. В літературі виставки розглядаються переважно як один з маркетингових інструментів. Проте сільськогосподарські виставки, на нашу думку, слід розглядати в контексті розвитку інноваційної та інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві.
Проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку економіки знайшли своє віддзеркалення в працях учених – економістів Й.Шумпетера, В.П.Александро-вої, В.С.Володіна, А.М.Кандиби, М.І.Кісіля, Г.Д.Ковальова, О.В.Крисального, М.Ф.Кропивка, О.О.Лапко, Є.М.Лобачова, С.О.Тивончука, М.С.Яворського та ін., а значення виставкової діяльності відображене в працях Я.Г.Критсотакіса, С.Міллера, Л.Ф.Назаренко, Е.І.Паробця, С.Є.Петропавловської, Є.Ромата, І.Філоненка та ін.
Об'єктивна необхідність подальшого удосконалення методів управління виставковою діяльністю для використання і зростання економічного потенціалу учасників, організаторів та відвідувачів виставок, з одного боку, і забезпечення практичного сприяння одержанню комерційного ефекту та засобів для розвитку інноваційної й інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві, з іншого боку, визначили актуальність і спрямованість даного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі організації управління у сільському господарстві Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" УААН, зокрема в рамках виконання науково-технічної програми УААН на 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Виставкова діяльність в АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок