Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ТРУНОВА ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 349.2:331.105] (477)
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО
ПАРТНЕРСТВА В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2008
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі цивільного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Гетьманцева Ніна Дмитрівна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри цивільного права.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Процевський Олександр Іванович, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри цивільного і трудового права;
- кандидат юридичних наук, доцент Гоц Василь Якович, Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри трудового, земельного та екологічного права.
Захист відбудеться 28 лютого 2008 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розіслано 18 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Прилипко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення України як високорозвиненої європейської держави ставить перед українським суспільством важливу мету – забезпечення сталого економічного розвитку, досягнення європейських стандартів життя громадян, що неможливо без налагодженої співпраці між роботодавцями та працівниками.
Із світового досвіду випливає, що ефективне співробітництво між вказаними суб’єктами, яке сприяє належній соціальній стабільності в суспільстві, забезпечується за допомогою механізму соціального партнерства, який включає в себе системно організований комплекс юридичних заходів, необхідних для досягнення соціальної злагоди в державі.
Враховуючи необхідність прийняття нового Трудового кодексу, соціальне партнерство в Україні повинно стати міцним підґрунтям стабільності та максимального уникнення потенційної конфліктності будь-яких суспільних відносин, певною моделлю взаємовідносин між державою, роботодавцями та найманими працівниками. Дана модель, перш за все, має сприяти забезпеченню економічного зростання, соціальній злагоді в суспільстві. Усе це ставить перед наукою трудового права завдання створення цілісної концепції подальшого розвитку соціального партнерства в Україні. Щоб не помилитися на практиці, повинна бути високоякісна теорія.
Незважаючи на актуальність проблеми правового регулювання соціального партнерства, вона поки що не отримала належної наукової розробки. Це пояснюється, насамперед, особливістю становлення та розвитку соціального партнерства в Україні. Разом з тим варто відзначити, що окремі аспекти соціального партнерства висвітлені у працях таких вчених, як: М.Й. Бару, Я.І. Безугла, Н.Б. Болотіна, В.С. Венедиктов, Н.Д. Гетьманцева, Г.С. Гончарова, В.Я. Гоц, С.В. Дріжчана, П.І. Жигалкін, В.В. Жернаков, І.В. Зуб, В.І. Комарницький, Р.І. Кондратьєв, А.Р. Мацюк, Л.І. Лазор, П.Д. Пилипенко, В.І. Прокопенко, О.І. Процевський, В.Г. Ротань, О.А. Трюхан, Н.М. Хуторян, Г.І. Чанишева, О.М. Ярошенко.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження узгоджена з цільовою комплексною програмою кафедри цивільного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на 2001-2005 рр. “Проблеми розвитку і вдосконалення чинного законодавства в умовах розбудови правової держави” (номер державної реєстрації 0102 U 006615) та на 2005-2010 рр. “Основні напрямки вдосконалення та розвитку національного законодавства в рамках інтеграційних процесів” (номер державної реєстрації 0106 U 003615).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок