Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні засади та методи забезпечення завадостійкості пристроїв фазової синхронізації на етапі проектування

Теоретичні засади та методи забезпечення завадостійкості пристроїв фазової синхронізації на етапі проектування

Назва:
Теоретичні засади та методи забезпечення завадостійкості пристроїв фазової синхронізації на етапі проектування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,17 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
БОНДАРЄВ Андрій Петрович
УДК 621.391.82.016.35:621.372
Теоретичні засади та методи забезпечення завадостійкості
пристроїв фазової синхронізації
на етапі проектування
05.12.13 – радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікації
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Мандзій Богдан Андрійович,
професор кафедри
теоретичної радіотехніки і радіовимірювань
Національного університету "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лісовий Іван Павлович,
професор
Одеської національної академії зв’язку
ім. О.С.Попова (м. Одеса)
доктор технічних наук, професор
Кичак Василь Мартинович,
директор інституту радіотехніки, зв’язку та приладобудування
Вінницького національного технічного
університету (м. Вінниця)
доктор технічних наук, доцент
Коваль Валерій Вікторович,
завідувач кафедри радіомоніторингу та радіочастотного менеджменту Державного університету інформаційно–комунікаційних технологій (м. Київ).
Захист відбудеться “ 19 ” травня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.10 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 218, ХІ навчального корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (79013, м.Львів-13, вул. Професорська, 1) .
Автореферат розісланий “ 25 ” березня 2008 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Рицар Б.Є.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Пристрої фазової синхронізації широко застосовують у прий-мачах систем радіозв’язку, радіолокації та навігації. У сучасних приймачах цифрових сигналів такий пристрій є невіддільною складовою частиною, котра визначає якість і саму можливість функціонування приймача.
З теорії оптимальної нелінійної фільтрації випливає, що оптимальним фільтром для вузько-сму-гового сигналу з частотними та фазовими флуктуаціями на фоні широко-смугового шуму є власне пристрій фазового автопідстроювання частоти (ФАПЧ). У теоретичному плані пристрій ФАПЧ є представником класу динамічних систем із пері-одичною нелінійністю і результати його аналізу без втрати загальності можна перенес-ти на інші системи класу (схеми стеження за доріжкою лазерного диску, пристрої на контакті Джозефсона, синхронні машини тощо). Це обумовлює значний інтерес до дослідження пристроїв ФАПЧ. Великий внесок у розвиток теоретичних засад фазових систем, ме-то-дів оптимального синтезу ФАПЧ, методів забезпечення завадостійкості синхронних фазових вимірювачів, методів аналізу впливу детермінованих та випад-ко-вих збурень на-лежить таким вченим: Белюстина Л.М., Бест Р., Ван Тріс Г., Вітербі Е.Д., Ґарднер Ф., Еґан В., Жодзішський М.І., Зюко А.Г., Кроупа В., Пєстряков В.Б., Стеклов В.К., Шахґільдян В.В.
У працях зазначених та багатьох інших вчених визначені структури та значення па-ра-метрів пристроїв, які реалізують потенційну завадостійкість, максимальну точність та швидкодію. Розроблені аналітичні та числові методи аналізу, які дозволяють вра-хо-вувати випадкові або детерміновані завади, аналізувати пристрої високих порядків.
Ве-лика кількість робіт сучасних зарубіжних авторів присвячена розробці керова-них генераторів НВЧ діапа-зо-ну та інженерному розрахунку фільтрів. З початку ХХІ сторіччя кількість публікацій, присвячених методам проектування ФАПЧ, помітно зросла, що зумовлено появою мікросхем НВЧ діапазону, у яких реа-лізовані основні функціональні елементи ФАПЧ.
Однак, залишились невирішеними проблеми, які обмежують можливості застосу-вання пристроїв фазової синхронізації у складній сигнально-завадовій обстановці та можливості застосування існуючих методів аналізу цих пристроїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Теоретичні засади та методи забезпечення завадостійкості пристроїв фазової синхронізації на етапі проектування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок