Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ГОМІЛКОВИХ КІСТОК АПАРАТОМ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ НА ОСНОВІ СТЕРЖНІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ГОМІЛКОВИХ КІСТОК АПАРАТОМ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ НА ОСНОВІ СТЕРЖНІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ГОМІЛКОВИХ КІСТОК АПАРАТОМ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ НА ОСНОВІ СТЕРЖНІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,28 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
інститут патології хребта та суглобів
імЕНІ профЕСОРА М.І. Ситенка АМН УКРАЇНИ
Тауфік Ахмад Махмуд Амро
УДК 616.718.5/.6-001.5-089.2
ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ГОМІЛКОВИХ КІСТОК АПАРАТОМ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ НА ОСНОВІ СТЕРЖНІВ
(КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькому державному інституті удосконалення лікарів АМН України.
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент ПОБЄЛ Анатолій Миколайович, Запорізький державний інститут удосконалення лікарів МОЗ України, доцент кафедри травматології та ортопедії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор ПОПСУЙШАПКА Олексій Корнелійович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, проректор з наукової роботи, професор кафедри травматології, ортопедії та комбустіології
доктор медичних наук ПАСТЕРНАК Віктор Миколайович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, професор кафедри травматології, ортопедії та екстремальної медицини
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, кафедра травматології та ортопедії №2, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться 20.03.2002 р. о 12-30 год.на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий 20.02.2002 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор мед. наук Радченко В.О.
Актуальність теми. Одним з найпоширеніших ушкоджень скелета є переломи кісток гомілки, що складають до 36,6% від усіх переломів довгих кісток. З них біля половини – діафізарні переломи (46,6 %) (А.А. Корж, А.К. Попсуйшапка, Е.М.Маковоз, 1987). Для лікування цих ушкоджень використовують різні методи лікування із застосуванням гіпсових пов’язок, внутрішніх фіксаторів та зовнішніх апаратів.
Термін непрацездатності постраждалих із діафізарними переломами кісток гомілки коливається в широких межах: від 3-4-х місяців (при ізольованих переломах великогомілкової кістки без зміщень) і до 5-7 місяців (при переломах зі зміщенням), а іноді досягає 9-10 місяців.
Відсоток первинного виходу на інвалідність у результаті діафізарних переломів кісток гомілки складає від 5,1% до 39,9%. У структурі інвалідності переломи кісток гомілки також займають провідне місце і складають від 7 % до 37,6% (Ю.Г.Шапошников, 1997).
Одним з найбільш сучасних і ефективних методів лікування переломів кісток гомілки є компресійно-дистракційний остеосинтез апаратами зовнішньої фіксації.
Протягом другої половини ХХ століття в травматології розробляються і ведуться роботи з удосконалення принципово нових способів лікування переломів кісток із застосуванням черезкісткової фіксації на основі транссегментарно введених спиць (апарати Ілізарова, Калнберза, Волкова-Оганесяна, Гудушаурі й ін.). Однак, поряд з перевагою спицевих апаратів, методи їхнього використання мають і свої недоліки (А.І.Кишко,1990). Методи з використанням спиць одержали широке застосування в країнах СНД, у той час як за кордоном широко використовують черезкістковий остеосинтез на основі стержнів (Hierholzer G., Allgower M., Ruedi Th., 1985).
Останні 30 років в Україні розробляються вітчизняні конструкції стержневих апаратів (А.А.Корж, 1990; А.К.Попсуйшапка, 1991; Г.В.Бец, 1991). Зберігаючи всі переваги позаосередкової фіксації, стержневі апарати становлять меншу небезпеку ушкоджень важливих анатомічних утворень, знижують ризик інфекційних ускладнень. Ці апарати сконструйовано з уніфікованих деталей, що приводить до скорочення часу операції (Г.В. Гайко, Л.Н.Анкин и соавт., 2000; Behrens F, Searles K., 1986). Але в цьому напрямі ми бачимо ряд невирішених принципово важливих питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ГОМІЛКОВИХ КІСТОК АПАРАТОМ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ НА ОСНОВІ СТЕРЖНІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок