Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ЕФЕКТИ МОКСОНІДИНУ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ

КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ЕФЕКТИ МОКСОНІДИНУ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ

Назва:
КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ЕФЕКТИ МОКСОНІДИНУ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Радченко Ольга Вікторівна
УДК 616.12-008.331.1-008.9-07-085.225
КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ЕФЕКТИ
МОКСОНІДИНУ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ Х
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Целуйко Віра Йосипівна
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, завідувач кафедри кардіології та
функціональної діагностики.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
Фуштей Іван Михайлович
Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії, клінічної
фармакології та ендокринології.
доктор медичних наук, професор,
Коваль Олена Акіндинівна
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, професор кафедри госпітальної терапії 2
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН
України, відділ симптоматичних гіпертензій, м. Київ.
Захист відбудеться 11.05.2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02 у Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного медичного університету (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
Автореферат розісланий 09.04.2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02,
доктор медичних наук, професор Волошин М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з сучасними уявленнями, пусковим фактором розвитку МСХ є ожиріння, яке виникає за наявності спадкової схильності та дії факторів зовнішнього середовища, й обумовлює розвиток інсулінорезистентності, гіперінсулінемії, дисліпопротеїдемії і, як наслідок цього, порушення толерантності до глюкози або інсулінонезалежний цукровий діабет [Reaven 1988; N. Kaplan, 1989]. Зазначені патологічні процеси є факторами ризику атеросклерозу, вірогідність розвитку якого при поєднанні декількох з них зростає в багато разів та прискорює розвиток серцево-судинних захворювань, значно підвищує сумарний ризик [S. Haffner, S. Lehto 1998; P.H. Stone, J.E. Muller 1989; M .Epstein, J.R. Sowers 1992].
Дослідження останніх років свідчать, що особливістю гіпертензивного серця у хворих на МСХ є значно виражена гіпертрофія лівого шлуночка, неадекватна рівню артеріального тиску (АТ), що сприяє порушенню його діастолічної функції [В.А. Діденко, Д.В. Сімонов 1999].
У доступній літературі залишаються недостатньо висвітленими питання ймовірного зв'язку між ступенем вираженості порушення діастолічної функції лівого шлуночка (ДФЛШ) та тяжкістю клінічного перебігу, активністю ренін-ангіотензинової системи (РАС), порушенням вуглеводного та ліпідного обмінів, показниками амбулаторного добового моніторування АТ (ДМАТ) у хворих на метаболічний синдром Х.
В дослідженнях доведено, що зниження варіабельності серцевого ритму у хворих на діабет є предиктором високого ризику смерті [D. Singer еt al., 1995; M.S. Bosner et al., 1995; A.I. Camm et al., 1995]. В деяких дослідженнях виявлено, що показники стандартної девіації RR-інтервалів; TP, HF і LF були значно нижчими в групі хворих із синдромом резистентності до інсуліну порівняно з групою без синдрому інсулінорезистентності і нормотоніками [S.M. Pikkujamsa, H.V. Huikuri et al. 1998, N. Takahashi, M. Nakagawa et al. 2001]. Тому є актуальним вивчення показників варіабельності серцевого ритму у хворих на метаболічний синдром.
Мало висвітлені питання впливу РАС, зокрема ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), на клінічний перебіг метаболічного синдрому, особливості добового профілю АТ та діастолічну функцію лівого шлуночка.
Наявність АГ у хворих на МСХ обумовлює необхідність призначення антигіпертензивної терапії, яка повинна забезпечити не тільки корекцію АТ, але й сприяти поліпшенню вуглеводного та ліпідного обмінів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ЕФЕКТИ МОКСОНІДИНУ У ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок