Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи розподілу ресурсів у системі керування трафіком на основі зворотного зв'язку в комп'ютерних мережах із заданою якістю обслуговування

Методи розподілу ресурсів у системі керування трафіком на основі зворотного зв'язку в комп'ютерних мережах із заданою якістю обслуговування

Назва:
Методи розподілу ресурсів у системі керування трафіком на основі зворотного зв'язку в комп'ютерних мережах із заданою якістю обслуговування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
УДК 681.513
ДЕМЧІНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
Методи розподілу ресурсів у системі керування трафіком на основі зворотного зв'язку в комп'ютерних мережах із заданою якістю обслуговування
Спеціальність 05.13.06 - Інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ- 2008


Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", м. Київ, на кафедрі математичних методів системного аналізу.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Зайченко Юрій Петрович,
Національний технічний університет України "КПІ", професор кафедри математичних методів системного аналізу
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, с.н.с.
Алішов Надір Ісмаіл-огли,
Інститут кібернетики ім.В.М. Глушкова НАН України, провідний науковий співробітник;
Доктор технічних наук, професор
Печурін Микола Капітонович,
Національний авіаційний університет, професор кафедри комп'ютерних систем і мереж.
Захист відбудеться "22 " квітня 2008 р. о 15:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.03 в НТУУ "КПІ" (м. Київ, пр. Перемоги 37, корп. 35).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: вченому секретарю НТУУ "КПІ", пр. Перемоги 37, м. Київ, 03056.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Автореферат розіслано "21" березня 2008 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор технічних наук, професор Новіков О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена зростанням і об'єднанням мультисервісних комп'ютерних мереж і появою у зв`язку з цим нових додатків, орієнтованих на передачу нетрадиційних типів інформації, - наприклад, передачу голосу й відеоконференцій, для підтримки яких необхідні гарантії якості обслуговування, що вимагає розробки нових методів і алгоритмів керування потоками даних у мережах. Для об'єднання безлічі складних неоднорідних існуючих мережних технологій однією, мультисервісною високошвидкісною мережною технологією, була розроблена технологія АТМ (Asynchronous Transfer Mode, асинхронний режим передачі). З метою підтримки передачі голосу, відео й трафіка даних додатків з різними вимогами до пропускної здатності, мережа повинна мати можливість обслуговування різних типів мережного трафіка залежно від висунутих до них вимог. У мережі АТМ для гарантування певних параметрів з'єднання введені механізми контролю за трафіком, керування й запобігання перевантаженням, які називаються керуванням трафіком. Керування трафіком дозволяє мережі АТМ надавати певну якість обслуговування з'єднанням і захищати існуючі з'єднання від перевантажень та зниження продуктивності.
У напрямку вдосконалення механізмів керування трафіком у віртуальних каналах найбільший внесок зробили роботи ATM-форуму (Ш. Кальянораман, К. Рамакришнан). Вирішення завдань забезпечення якості обслуговування, справедливого розподілу ресурсів, керування чергами й розробки ефективних механізмів відкидання комірок мають велике значення для поліпшення керованості мережі. У відомих методах і алгоритмах залишалися невирішеними питання відповідності всім вимогам до алгоритмів явної індикації швидкості, повільне усунення перевантажень, залежність ефективності від параметрів, облік стану активності джерел і характеристик трафіка, неточність керування, високий рівень втрат. Тому існуючі механізми вимагають поліпшення.
Таким чином, розробка й дослідження методів і алгоритмів керування потоками даних у комп'ютерних мережах є актуальними в різних галузях народного господарства, де інтенсивно використовують мережну інфраструктуру, і мають практичне значення в області інформатизації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з планами наукових досліджень у рамках теми "Моделювання, аналіз і проектування комп'ютерних і телекомунікаційних мереж вузівського й міжвузівского рівнів на основі перспективних мережних технологій", номер державної реєстрації 0100U002050 (2000-2002 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Методи розподілу ресурсів у системі керування трафіком на основі зворотного зв'язку в комп'ютерних мережах із заданою якістю обслуговування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок