Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА ЗРІЛІСТЬ ГРУП СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ

СОЦІАЛЬНА ЗРІЛІСТЬ ГРУП СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ

Назва:
СОЦІАЛЬНА ЗРІЛІСТЬ ГРУП СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,78 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
ДУБЛІКАШ Тетяна Миколаївна
УДК 316.35
СОЦІАЛЬНА ЗРІЛІСТЬ ГРУП
СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Спеціальність 22.00.01 – теорія та історія соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор філософських наук, професор
ЯКУБА Олена Олександрівна
професор кафедри соціології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
ПОПОВА Ірина Марківна, професор кафедри соціології
Інституту соціальних наук Одеського національного
університету ім. І.І. Мечнікова, м. Одеса;
кандидат соціологічних наук, доцент
МИХАЙЛЬОВА Катерина Геннадіївна, завідувач кафедри
соціології Харківського гуманітарного інституту
"Народна Українська Академія", м. Харків.
Провідна установа: Інститут соціології НАН України (м. Київ),
відділ економічної соціології.
Захист відбудеться 30.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл.Свободи,4, ауд.2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 30.04.2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлюється необхідністю аналізу механізмів трансформаційних соціальних процесів. Трансформаційні процеси охоплюють усі підсистеми суспільства, проте сам процес трансформації не є єдиним і несуперечливим. У своїх негативних проявах процеси трансформації призводять до неузгодженості на інституційному та діяльнісному рівнях, до протиріч у сфері ідеального і реального, до різкої деформації соціальної структури та іншого. Синтез цілеспрямованих і стихійних змін інституційної структури визначає утворення одних і розмивання інших соціальних груп. В умовах становлення численних нових груп особливого значення набуває їх визрівання. Соціальне визрівання груп може розглядатися як один із чинників стабілізації соціальної ситуації, яка визначає сутність процесів, реальні перспективи розвитку, а також діяльнісний потенціал суб'єктів соціального розвитку. Соціальне визрівання груп не тільки змінює форму соціальної взаємодії в суспільстві, але й визначає динаміку цілей і цінностей і уточнює завдання соціального розвитку.
У соціальних системах, що трансформуються і переживають початкові етапи трансформації, які характеризуються високим ступенем непевності, нестійкості роботи соціальних інститутів, різким посиленням ентропійних процесів у соціальній структурі суспільства, соціальнa дія може не виражати істинних потреб і інтересів соціального суб'єкта. Це може викликатися інерційним слідом пристосованості до функціонування старих інститутів, захисною реакцією на появу нових інститутів і нездатністю швидкого реагування й адаптації, затримкою в усвідомленні інтересів групи, ідентифікацією і самоідентифікацією групи, а також іншими причинами. Розімкнутість раніше стійких комунікативних ланцюгів, когнітивна непевність в оцінці ситуації, локалізація і консервація проблем різноманітних суб'єктів соціальної дії веде до заморожування соціальної кризи. Її подалання можливе через відновлення старих або створення нових соціальних зв'язків, що будуть мати не міжособистісний, локальний, а соціально-груповий, глобальний характер. Соціальне визрівання груп дозволяє досягти стану когнітивно збалансованого усвідомлення свого місця, ролі в суспільстві, а також інтересів і цілей, виробляти адекватні їм завдання та стратегії життєдіяльності групи. Соціально зрілі групи - це групи, що свідомо сприймають себе як учасників суспільних процесів.
Трансформаційні процеси і, зокрема, зміни в соціальній структурі пострадянських суспільств виступають предметом дослідження багатьох українських та російських соціологів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ЗРІЛІСТЬ ГРУП СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок