Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСКЕТИЧНИЙ ІДЕАЛ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ПРОПОВІДІ СІМНАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

АСКЕТИЧНИЙ ІДЕАЛ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ПРОПОВІДІ СІМНАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
АСКЕТИЧНИЙ ІДЕАЛ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ПРОПОВІДІ СІМНАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РОЗУМНА Оксана Петрівна
УДК 21:172.3
АСКЕТИЧНИЙ ІДЕАЛ
В УКРАЇНСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ПРОПОВІДІ
СІМНАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ:
РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Національного аграрного університету
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор,
ЧЕРНІЙ Анатолій Михайлович,
Національний аграрний університет (НАУ), заступник директора Природничо-гуманітарного інституту
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України,
ЗАКОВИЧ Микола Михайлович, Київський Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (м. Київ), професор кафедри культурології
кандидат філософських наук, доцент
ГОЛОВАЩЕНКО Сергій Іванович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія” (м. Київ), доцент, кафедра філософії і релігієзнавства
Провідна установа: | Київський національний університет імені Т.Шевченка, кафедра релігієзнавства
Захист відбудеться “24” вересня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 19 серпня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук О.В. Бучма
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одна з найгостріших проблем сучасності – підміна традиційних духовних цінностей, адаптованих до реального життя, штучно створеними, запозиченими з чужих культур, навіяними або нав’язаними стереотипами масової свідомості. Проте для людства ніколи не втрачала значення потреба в ідеалі самовдосконалення, яке починається із самопізнання. Увага до внутрішніх інтересів людини, до її духовного начала – ось чого потребує сьогодні суспільство. Майбутнє – за науками, що здатні вдосконалити гуманітарну сферу, серед них – релігієзнавство, що розглядає людину як суб’єкта і об’єкта гуманітарного знання.
Актуальність дослідження аскетичного ідеалу зумовлена духовними потребами сучасної людини і суспільства, які сьогодні перебувають у пошуку вартостей і моделей самореалізації.
Важливість дослідження цього ідеалу полягає ще й у тому, що зазвичай аскетизм сприймається у вузькому сенсі – лише як система фізичних самообмежень, не торкаючись духовної суті цього явища. Сутність же справжнього аскетичного ідеалу – у сприйнятті людини як духовно-тілесної цілісності, у її вічному прагненні до вдосконалення обох своїх природ –тілесної і духовної.
У сучасному релігієзнавстві актуалізуються питання етноконфесійності, дослідження взаємозв’язку національного та релігійного чинників у певній культурі. Діяльність вітчизняних науковців у гуманітарній сфері відзначається інтенсивними пошуками власних духовних коренів. Філософсько-релігієзнавчий аналіз аскетичного ідеалу відбувається в контексті української культури сімнадцятого століття, доби активного пошуку шляхів культурного розвитку, вирішення міжконфесійних конфліктів, національного відродження, найвищого розвитку Українського Православ’я як специфічного культурно-історичного феномену. Дослідження історії української духовності сімнадцятого століття детермінують суспільні процеси, що відбуваються всередині нашої держави та поза її межами. Численні міжконфесійні конфлікти, проблеми гармонізації державно-церковних відносин, питання створення Єдиної Української Помісної Церкви неможливо вирішити поза традиційними цінностями українського народу, його історичним досвідом, що формувався в межах православної культури. Адже проблеми, що були актуальними для України сімнадцятого століття, гостро постають і в сучасному українському суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АСКЕТИЧНИЙ ІДЕАЛ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ПРОПОВІДІ СІМНАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок