Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Полімерні біоциди на основі некласичних сульфонамідів

Полімерні біоциди на основі некласичних сульфонамідів

Назва:
Полімерні біоциди на основі некласичних сульфонамідів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Крупка Оксана Михайлівна
УДК 541.64+541.144.8.
Полімерні біоциди на основі некласичних сульфонамідів
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії високомолекулярних сполук хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Колендо Олексій Юрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри хімії високомолекулярних сполук
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук
Замотаєв Павло Васильович
Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу електрохімії органічних сполук
доктор хімічних наук, професор
Шевченко Валерій Васильович
Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу хімії сітчастих полімерів
 
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка” (м.Львів)
Захист відбудеться ”4” жовтня 2005 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 у Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 60, хімічний факультет, ауд. 518, тел. (044) 239-33-00.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий ” 31 ” серпня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.25, доктор хімічних наук Комаров І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасних технологій висуває проблему створення нових полімерних матеріалів з комплексом властивостей, якими не володіють відомі полімери. Однією з актуальних проблем сучасної полімерної хімії є створення біологічно активних полімерів. Так для багатьох галузей промисловості необхідні полімерні матеріали, що мають біоцидну активність. Останню можна надати матеріалу введенням сульфонамідів, які давно відомі в медицині своєю високою бактерицидною активністю, а також застосовуються у фотографії, фунгіцидних і інсектицидних сумішах.
максимально повно розкрити потенційні можливості відомих полімерів дозволяє їх модифікація. в процесі хімічної модифікації полімерів широко використовують метакрилові мономери, як додатки до основного мономеру під час його полімеризації, наприклад для їх фото-, термо- або біостабілізації.
Модифікація поверхні також є зручним, а в деяких випадках єдиним шляхом надання полімерним матеріалам необхідних властивостей. Висока фотохімічна активність азидобензолсульфонамідів дає можливість використання їх для модифікації поверхні полімерних матеріалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в рамках держбюджетних тем Кабінету Міністрів України: № 0194U017898 “Дослідження фотоперетворень, деструкції та фотостабілізації в композиційних матеріалах на основі нових класів азидів, інформаційних середовищах та синтетичних полімерах”, № U003080 “Модифікація полімерів та їх композитів при використанні сполук з внутрішньомолекулярним переносом енергії і органічних азидів”, № 0101U002162 “Розробка теоретичних основ макромолекулярного дизайну полімерних матеріалів нової генерації”.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи був синтез та дослідження нових бензолсульфонамідів їх метакриламідів, полімерів, азидобензолсульфонамідів, та вивчення їх фотофізичних і фотохімічних властивостей.
Для реалізації поставленої мети необхідно було з’ясувати наступні питання:
За допомогою квантово-хімічних розрахунків підібрати ?-електронні системи з бажаним розташуванням перших збуджених синглетних та триплетних рівнів для синтезу нових бензолсульфонамідів.
Синтезувати нові бензолсульфонаміди, азиди та метакриламіди на їх основі, полімери та кополімери останніх.
Дослідити процес фотолізу нових азидів та вплив ефекту перенесення енергії на активність азидної групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Полімерні біоциди на основі некласичних сульфонамідів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок