Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКТІВ ТЕРМОФІЛЬНОГО МЕТАНОВОГО БРОДІННЯ ЯК СТИМУЛЯТОРА РОСТУ ТА РОЗВИТКУ РОСЛИН

ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКТІВ ТЕРМОФІЛЬНОГО МЕТАНОВОГО БРОДІННЯ ЯК СТИМУЛЯТОРА РОСТУ ТА РОЗВИТКУ РОСЛИН

Назва:
ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКТІВ ТЕРМОФІЛЬНОГО МЕТАНОВОГО БРОДІННЯ ЯК СТИМУЛЯТОРА РОСТУ ТА РОЗВИТКУ РОСЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
МАКОВЕЙЧУК ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 581.143.58.02:577.175.1
ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКТІВ ТЕРМОФІЛЬНОГО МЕТАНОВОГО БРОДІННЯ ЯК СТИМУЛЯТОРА РОСТУ ТА РОЗВИТКУ РОСЛИН
03.00.12 – фізіологія рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Яворська Вікторія Казимирівна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
завідувач відділу фізіології росту і розвитку рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Терек Ольга Іштванівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри фізіології та екології рослин
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Косаківська Ірина Василівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України,
старший науковий співробітник відділу фітогормонології
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться „ 16 ” січня 2003р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.212.01 в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська 31/17, тел. 263-51-50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України: 03022, м. Київ, вул. Васильківська 31/17.
Автореферат розісланий ” 13 ” грудня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради . Труханов В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з важливих шляхів підвищення продуктивності сільськогосподарських культур крім застосування агротехнічних прийомів та впровадження досягнень селекції є використання регуляторів росту синтетичного та природного походження. Вважають, що в ХХІ-му столітті в галузі виробництва сільськогосподарської продукції збільшення врожаю буде базуватись на досягненнях генетичної інженерії, селекції нових сортів з більш ефективним фотосинтезом та застосуванні регуляторів росту рослин (Никелл, 1984; Шевелуха, 1992).
Потенційна генетично обумовлена продуктивність виведених на сьогодні сортів досягає для зернових культур близько 100 ц/га, картоплі та цукрових буряків – 500 – 1000 ц/га, кукурудзи на зерно – 150 – 250 ц/га. Щоб реалізувати цю потенційну продуктивність сучасні технології отримання високих врожаїв передбачають створення оптимальних режимів живлення рослин, їх надійного захисту від хвороб, бур’янів та шкідників.
Але такі засоби як добрива, пестициди та інші прийоми агротехніки вже практично вичерпали свої можливості стосовно підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Крім того, сучасні традиційні технології є досить енергоємними. Таким чином, саме необхідність інтенсифікації виробництва продуктів харчування при значному скороченні енергетичних витрат робить актуальним пошук нових елементів агротехнічних технологій. Таким шляхом підвищення продуктивності сільськогосподарських культур є впровадження регуляторів росту, зокрема створених на основі фітогормонів, не шкідливих для людини і тварин, тобто екологічно безпечних регуляторів росту (Дульнев, Вилесов та ін., 1999; Шевелуха, 1992). Такими регуляторами росту є препарати, створені на основі морських водоростей, серед яких найбільшого поширення набули „Nitrozyme”, “Maxicrop”, “Sea magic” (Савінський, Яворська, Драговоз, 1995), “Kerry Enhancer” (O’Sullivan, 2001) та інші. Комплексними препаратами з рістрегулюючою активністю є також відходи грибівництва (Перепелиця, Несторова та ін., 2001).
На сьогодні у світі існує проблема накопичення відходів переробної промисловості, зокрема харчової та спиртодріжджової. Відходи у вигляді рідких та концентрованих сумішей накопичуються на звалищах та у відстійниках, поступають у ґрунтові води, отруюють грунт, забруднюючи таким чином навколишнє середовище .
Проблему можна частково вирішити завдяки утилізації цих відходів при створенні безвідходного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКТІВ ТЕРМОФІЛЬНОГО МЕТАНОВОГО БРОДІННЯ ЯК СТИМУЛЯТОРА РОСТУ ТА РОЗВИТКУ РОСЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок