Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ЗЕМЛЕРОБСТВА В УКРАЇНІ (60 – 80-і рр. ХХ ст.)

ЕКОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ЗЕМЛЕРОБСТВА В УКРАЇНІ (60 – 80-і рр. ХХ ст.)

Назва:
ЕКОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ЗЕМЛЕРОБСТВА В УКРАЇНІ (60 – 80-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,43 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Морозова Софія Анатоліївна
УДК 94(477)”1960-1980”:338-43(477)
ЕКОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ЗЕМЛЕРОБСТВА В УКРАЇНІ
(60 – 80-і рр. ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Падалка Сергій Семенович,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
відділу новітньої історії і політики
кандидат історичних наук, доцент
Нікілєв Олександр Федорович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Київський національний університет імені Т. Шевченка
(кафедра української історії та етнополітики)
Захист відбудеться “18” травня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти та науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (адреса: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “12” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема забезпечення оптимальних умов функціонування вітчизняного сільського господарства, всіх сторін буття українського селянства, сфери, де тісно взаємодіють чинники політичного, технологічного, соціального, екологічного, культурного, освітнього, звичаєвого характеру, давно вже набула загальносуспільного значення і потребує для свого вирішення поєднання зусиль фахівців різних профілів. Чільне місце серед них належить дослідженням із екологічної історії, оскільки перелічені нами чинники діють не лише у кількісному, але й у часовому вимірі. Розглянути і належним чином проаналізувати їх генезис, взаємодію і вплив на вирішення соціоекологічних проблем є актуальним завданням історичної науки.
Переконливим підтвердженням необхідності дослідження широкого кола проблем, пов’язаних із часовим та просторовим функціонуванням складних соціоекологічних систем, одним із яскравих втілень яких виступає сукупність агропромислового комплексу та сільського соціуму, є те, що за одностайною згодою провідних представників світового історичного співтовариства на ХХ Міжнародному конгресі історичних наук, який працював в червні 2005 року в Сіднеї, перша із проблем, запропонованих для обговорення фахівцями, що репрезентували майже 60 країн світу, була сформульована наступним чином: „Екоісторія: нові теорії та підходи”.
Ще однією особливістю, яка підкреслює важливість екоісторичних досліджень, є та, що для вирішення назрілих проблем виникла об’єктивна необхідність залучення широкого кола фахівців, які за своєю основною освітою є спеціалістами в галузі не лише історії, але і екології, хімії, фізики, математики, біології тощо. Серед інших чинників, які підсилюють актуалізують необхідність вивчення екоісторичних проблем, є те, що цей напрямок, в силу загально планетарного характеру екологічних проблем, є підґрунтям для міжнародного наукового співробітництва та міждисциплінарної інтеграції, яка посилює прикладне значення історичних досліджень. Особливо принадним тлом для таких наукових студій є аграрна історія України, в якій тісно переплелися природні й суспільні реалії.
Історично Україна сформувалась як аграрна держава. Навіть за сучасних умов, незважаючи на значний поступ у ХХ столітті по шляху індустріального розвитку, її сільське господарство продовжує значною мірою визначати характер і перебіг життя переважної частини українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ЗЕМЛЕРОБСТВА В УКРАЇНІ (60 – 80-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок