Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС В КОНТЕКСТІ КИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС В КОНТЕКСТІ КИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС В КОНТЕКСТІ КИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Людство вступило в ХХІ вік, накопичивши величезний досвід проб і поми
лок, успіхів і невдач на шляху соціального прогресу


ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
СЮЙ ЦЮАНЬЯО
УДК 130.3
СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС
В КОНТЕКСТІ КИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ
09.00.03 - соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Х а р к і в – 2 0 0 5
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського університету Повітряних Сил, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент
Требін Михайло Петрович,
Харківський університет Повітряних Сил, начальник кафедри філософії
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України,
завідувач відділу етнополітики;
кандидат філософських наук, доцент
Дзьобань Олександр Петрович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: | Національний технічний університет України „КПІ”, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться „29” вересня 2005 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д_.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил за адресою: 61064, м. Харків, вул. Володарського, 46.
Автореферат розісланий „25” серпня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Людство вступило в ХХІ вік, накопичивши величезний досвід проб і помилок, успіхів і невдач на шляху соціального прогресу. Переосмислюється і самий сенс “прогресу”. У найзагальнішому вигляді під “прогресом” розуміється спрямований процес, який неухильно підводить будь-яку систему все ближче або до переважнішого, кращого стану, або до ідеального стану суспільства, описаному в численних соціальних утопіях. Ідея прогресу, що інтерпретується таким чином, встановлює, як таке суспільство має виглядати згідно з поглядами того або іншого автора, його світоглядом. Таке розуміння ідеї прогресу було лише оптимістичною метафорою, що означає рух до чогось кращого або проекцію в майбутнє надій людей на кращий світ. І, не дивлячись на деяку ефемерність ідеї соціального прогресу, людство жило цією метафорою. Адже постійний аналіз, пошук нових, ефективніших шляхів соціального прогресу стає просто очевидною передумовою виживання, руху вперед, подолання труднощів, процвітання, збереження земних ресурсів, уникнення смертоносних конфліктів, власне виживання на нашій планеті. У цих умовах проблема соціального прогресу хвилювала, хвилює і постійно хвилюватиме кращі уми людства.
Актуальність дослідження проблеми соціального прогресу обумовлена наступними обставинами.
По-перше, особливою важливістю даної проблеми в житті сучасного суспільства. Людство, здійснюючи чергові кроки шляхом соціального прогресу, вимушене котрого разу визначатися з можливою парадигмою свого майбутнього, виробляти стратегію розвитку, яка б враховувала як найближчі, так і довгострокові результати можливих перетворень у буттєвій сфері.
По-друге, необхідністю чіткого розуміння критеріїв соціального прогресу, місця людини в сучасних цивілізаційних перетвореннях, діалектики взаємозв'язку “людина – техніка – природа” в нових реаліях ХХІ століття.
По-третє, об'єктивними потребами дослідження китайської моделі соціального прогресу, оскільки саме Китай в кінці ХХ – на початку ХХІ століття продемонстрував світу достатньо ефективну модель модернізації суспільства, включення у світове господарське життя, що забезпечило постійне підвищення життєвого рівня китайського народу.
По-четверте, практичною потребою з'ясування особливостей трансформації сучасного китайського суспільства, пов’язаною з подібністю вихідних позицій Китаю й України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС В КОНТЕКСТІ КИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок