Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТРОКІВ ПОЛИВІВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ БУРЯКУ ЦУКРОВОГО НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

ВПЛИВ СТРОКІВ ПОЛИВІВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ БУРЯКУ ЦУКРОВОГО НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ СТРОКІВ ПОЛИВІВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ БУРЯКУ ЦУКРОВОГО НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,27 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
СЕРГЄЄВА ЮЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 631.67:633.63:631.526.3 (477.72)
ВПЛИВ СТРОКІВ ПОЛИВІВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА
ЯКІСТЬ БУРЯКУ ЦУКРОВОГО НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2001


Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана в Інституті землеробства південного регіону УААН.
Науковий керівник: – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік АН Вищої школи України Салатенко Володимир Никифорович, Херсонський державний аграрний університет, кафедра рослинництва.
Офіційні опоненти: – доктор сільськогосподарських наук, професор Лимар Анатолій Остапович, Інститут південного овочівництва і баштанництва УААН, директор.
– кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, Іщенко Владислав Андрійович, Миколаївський інститут агропромис-лового виробництва УААН, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Кримський державний аграрний університет, кафедра сільськогосподарських меліорацій, зрошувального землеробства та гідравліки, Міністерство аграрної політики України, м.Сімферополь.
Захист відбудеться “29” грудня 2001 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.830.01 в Херсонському державному аграрному університеті за адресою: 73006, м.Херсон, вул.Р.Люк-сембург, 23 Херсонський державний аграрний університет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету, 73006, м.Херсон, вул.Р.Люксем-бург, 23.
Автореферат розісланий “ 29” листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доцент Базалій В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення виробництва цукру - один із стратегічних напрямків розвитку сільського господарства України, підвищення його конкурентноздатності, економічної стабілізації з високою питомою вагою аграрного сектору. Це стосується, насамперед, південних областей з розвинутим зрошенням, ґрунтові умови яких та біокліматичний потенціал дозволяють одержувати високі врожаї буряку цукрового при штучному регулюванні водного режиму ґрунту. Але для цього необхідно впроваджувати високоврожайні сорти і гібриди, адоптовані до посушливого клімату, та водозберігаючі режими зрошення, які передбачають значне скорочення (на 30-40%) витрат поливної води, порівняно з загально прийнятими режимами зрошення.
Зв’язок роботи з науковими программами, планами, темами. Дослідження виконувалися автором відповідно з тематичним планом Інституту зрошуваного землеробства УААН (1995-2000 рр.) за державною комплексною програмою "Продовольство", завданням "Технологія вирощування зернових та технічних культур в зоні Степу", згідно з робочою програмою досліджень відділу режимів зрошення “Розробити водо- та енергозберігаючі технології вирощування сільськогосподар-ських культур” (номер державної реєстрації 0197 UО 15752).
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень було: розробка строків поливу з урахуванням біологічних особливостей буряків цукрових, клімату зони та погодних умов вегетаційного періоду, які забезпечать максимальне використання природних ресурсів та мінімальних витрат поливної води на формування економічно обґрунтованого рівня врожаю коренеплодів; виявити реакцію сортів та гібридів буряків цукрових на різні моделі водозабезпечення протягом вегетаційного періоду при зрошенні й рекомендувати виробництву такі генотипи, що забезпечують максимальний врожай коренів та вихід цукру при мінімальних витратах поливної води на формування економічно обґрунтованого рівня врожаю коренів.
Для досягнення поставленої мети вирішували такі задачі:–
вивчити особливість росту й розвитку різних сортів та гібридів цукрових буряків, інтенсивність продукцій них процесів у зв'язку з умовами водозабезпеченості на зрошуваних темно-каштанових ґрунтах;–
встановити залежність сумарного водоспоживання, середньодобового випаровування та використання вологи культурою з різних шарів ґрунту від факторів, що вивчаються і погодних умов вегетаційного періоду;–
вивчити вплив строків поливу та сортового складу цукрових буряків на вміст і динаміку елементів живлення в ґрунті;–
виявити вплив різних строків поливу та сортового складу на врожай і якість цукрових буряків; –
визначити економічну та біоенергетичну ефективність вирощування цукрових буряків на зрошуваних землях півдня України;–
розробити технологічний паспорт вирощування гібридів буряку цукрового при водозберігаючих режимах зрошення в умовах півдня України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВПЛИВ СТРОКІВ ПОЛИВІВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ БУРЯКУ ЦУКРОВОГО НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок