Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування конкурентних відносин в перехідній економіці інверсійного типу

Формування конкурентних відносин в перехідній економіці інверсійного типу

Назва:
Формування конкурентних відносин в перехідній економіці інверсійного типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
Гайворонський Олександр Анатолійович
УДК - 334.012.23; 339.137.2
Формування конкурентних відносин
в перехідній економіці інверсійного типу
Спеціальність 08.01.01 - економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Задорожний Григорій Васильович,
професор кафедри економічної теорії
та економічних методів управління
Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Воробйов Євген Михайлович, завідувач
кафедри економічної теорії Харківського
національного університету ім. В.Н. Каразіна
- кандидат економічних наук, доцент
Духов Володимир Єгорович,
доцент кафедри економічної теорії
Університету внутрішніх справ МВС
України, м. Харків
Провідна установа: Донецький державний університет, кафедра
економічної теорії, Міністерство освіти і науки
України, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 23 ” червня 2000 року о 1700 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 у Харківському національному університеті ім В.Н. Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5 - 67.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.В.Н. Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 22 ” травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Відродження української державності, реформування суспільства та економіки дає новий імпульс дослідженням відносин змагання, конкуренції в перехідній економіці. Вибір конкурентної проблематики для аналізу в умовах переходу до ринку зумовлений логікою розвитку сучасної економічної науки та її актуальних завдань. Методологічним ключем аналізу є конкурентно-інституційний підхід. Змагальним, конкурентним відносинам при переході України від державно-соціалістичної до збалансованої ринкової системи притаманна особлива роль. Виділення чотирьох етапів змагання, конкуренції в умовах одночасного формування інституційних засад економіки дає можливість виділити конкурентно-інституційні домінанти реформування економіки, вибрати на цій основі найбільш адекватний інструментарій соціально-економічних перетворень.
Становлення і функціонування ринкової економіки, до якої переходить Україна та інші постсоціалістичні країни, неможливо без конкурентних відносин. Тільки механізм конкуренції дозволяє виробляти товари і послуги, на які існує попит. Конкуренція дає можливість задовільнити попит, що постійно змінюється, з мінімальними витратами ресурсів, а також формувати рівновісні ціни як основний ринковий сигнал товаровиробникам.
Серед найбільш значних зарубіжних робіт, в яких розглядаються питання теорії та практики конкуренції, можна назвати праці С.Брю, Д.Гелбрейта, Дж.Кейнса, Я.Корнаі, В.Леонтьєва, К.Макконелла, А.Маршалла, Д.Норта, В.Ойкена, Р.Пиндайка, М.Портера, Д.Робінсона, Д.Рубенфільда, Д.Сакса, П.Самуельсона, Б.Слея, Г.Стиглиця, М.Фридмена, Ф.Хайєка, Є.Чемберліна, Л.Ерхарда.
Значний внесок в розробку теоретичних засад змагальності, конкуренції внесли вітчизняні науковці Д.Богиня, Г.Волинський, Є.Воробйов, А.Гальчинський, В.Геєць, А.Гриценко, Б.Губський, В.Дикань, М.Єрмошенко, П.Єщенко, О.Завада, Г.Задорожний, Ю.Іванов, Б.Кваснюк, М.Кім, В.Лісовицький, І.Лукінов, В.Мамутов, Ю.Палкін, Б.Панасюк, А.Покритан, А.Філіпенко, А.Чухно, О.Яременко та інші.
Проблема формування конкурентних відносин, конкурентно-інституційного напрямку розвитку економіки в умовах трансформаційного періоду досліджена вітчизняними науковцями поки що недостатньо.
На теперешній момент не існує єдиної цілісної концепції, яка б обгрунтовувала необхідність створення конкуренто-ринкової економіки та розкривала зміст, структуру, основні напрямки і особливості її формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Формування конкурентних відносин в перехідній економіці інверсійного типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок