Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛАПАРОТОМІЇ ПРИ АКУШЕРСЬКИХ КРОВОТЕЧАХ (причини, прогнозування, профілактика та реабілітація)

РЕЛАПАРОТОМІЇ ПРИ АКУШЕРСЬКИХ КРОВОТЕЧАХ (причини, прогнозування, профілактика та реабілітація)

Назва:
РЕЛАПАРОТОМІЇ ПРИ АКУШЕРСЬКИХ КРОВОТЕЧАХ (причини, прогнозування, профілактика та реабілітація)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,09 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВўЯ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ОСВІТИ ім. П.Л.ШУПИКА
БАСКАКОВ ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 618.5- 005.1- 089.888:616.381-089.85
РЕЛАПАРОТОМІЇ ПРИ АКУШЕРСЬКИХ
КРОВОТЕЧАХ (причини, прогнозування, профілактика та реабілітація)
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
 
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України
Науковий консультант
академік АМН України, доктор медичних наук, професор Запорожан Валерій Миколайович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти
академік НАН України, доктор медичних наук, професор, Грищенко Валентин Іванович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор Венцківський Борис Михайлович, Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор Коломійцева Антоніна Георгіївна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення патології вагітності та пологів
Провідна установа
Львівський державний медичний університет ім. Д.Галицького МОЗ України, кафедра та гінекології № 2.
Захист дисертації відбудеться 27.06.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м.Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул.Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий 25.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Романенко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Материнська смертність є основною проблемою охорони здоровўя України. Незважаючи на високий науковий потенціал та значну кількість лікарів акушерів-гінекологів в нашій країні, частота материнських утрат, повўязаних з вагітністю, упродовж останнього десятиріччя перебуває у межах 30-35‰ і, на жаль, поки що немає тенденції до реального зниження даного показника, який є найвищим у Європі. Основними причинами даної негативної ситуації є: погіршення матеріально-технічного забезпечення пологодопоміжних закладів, зміна екологічної ситуації, зниження рівня життя населення та ін. (Р.В.Богатирьова та Б.М.Венцківський, 1997, 1998, 1999; Н.Г.Гойда,1999).
У вітчизняній та зарубіжній літературі проблема акушерських релапаротомій як самостійна раніше не піднімалася. Поряд з цим, не викликає сумнівів той факт, що необхідність повторного оперативного втручання у породілей повўязана з високим ризиком їх загибелі, коли перед акушерами-гінекологами гостро постає питання про життя молодої жінки (В.І.Грищенко та співавт., 1998,1999; A.Benbow et al.,1998).
При проведенні аналізу даних літератури (В.С.Артамонов та співавт., 1998; А.Г.Коломійцева та співавт., 1998; В.М.Запорожан та співавт., 1999; V.Gee, 1997) ми можемо виділити дві основні причини, які можуть призводити до акушерських релапаротомій: гнійно-септичні ускладнення, в першу чергу, після кесарева розтину та масивні кровотечі з декомпенсованими змінами коагуляції.
Акушерські кровотечі є провідною причиною материнської смертності у нашій країні впродовж останніх десятиріч. Причому, практично у всіх випадках, повўязаних з високим ступенем летальності, виконується видалення джерела кровотечі – акушерська гістеректомія. Незважаючи на той факт, що наукові дискусії щодо обўєму оперативного втручання при масивних кровотечах у нас в країні повністю вирішені і, ми, безумовно, погодимося з позицією головного спеціаліста МОЗ України проф. Венцківського Б.М. – тільки екстирпація матки, в ряді випадків виникає необхідність повторного оперативного втручання або з метою видалення придатків, лігування магістральних судин, або санації черевної порожнини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: РЕЛАПАРОТОМІЇ ПРИ АКУШЕРСЬКИХ КРОВОТЕЧАХ (причини, прогнозування, профілактика та реабілітація)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок