Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АДАПТАЦІЇ В ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АДАПТАЦІЇ В ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АДАПТАЦІЇ В ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Коновалова Світлана Олександрівна
УДК 519.868:330.341.42
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АДАПТАЦІЇ
В ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк-2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Петренко Володимир Леонідович Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент Заруба Віктор Яковлевич, декан факультету управління бізнесом, завідувач кафедри економічної кібернетики і маркетингового менеджменту Харківського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Харків) кандидат економічних наук, доцент Філіпов Олексій Владиславович, доцент кафедри економічної кібернетики Донецького державного інституту штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк)
Провідна установа – Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра обчислювальної техніки та програмування.
Захист дисертації відбудеться 3 жовтня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 31 серпня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Тривале функціонування української економіки в умовах кризи призводить до суттєвих деформацій, як в економічній кон'юнктурі, так і в мотивах поведінки господарських суб'єктів і, як наслідок, до значної трансформації теорії та практики управління економічними системами. Це визначає необхідність розробки і застосування нових адаптивних механізмів управління такими системами.
Існуючі підходи до моделювання макро- та мікроекономічної динаміки не завжди можуть адекватно відобразити реальну ситуацію, тому що, по-перше, грунтуються на описі відомих процесів пристосовування, які в умовах трансформаційної економіки часто виявляються перекрученими, і, по-друге, не описують всього різноманіття мотивів поведінки господарських суб'єктів. Виникає необхідність у розробці і застосуванні нового економіко-математичного інструментарію для управління структурними змінами в економічних системах в умовах впливу дестабілізуючих факторів. При цьому слід зазначити, що адаптація розглядається і як мета розвитку системи, і як механізм її реалізації. Саме проблемі розробки та застосування такого інструментарію присвячено цю дисертаційну роботу.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розробка комплексу економіко-математичних моделей адаптивного управління розвитком економічних систем.
Для реалізації поставленої мети було вирішено такі завдання:
розроблено концепцію адаптивного управління економічними системами;
сформовано комплекс покажчиків, що оцінюють внесок адаптації як фактору розвитку;
розроблено методику оцінки конкурентоздатності макроекономічної системи і виявлено взаємозв'язок між покажчиками конкурентоздатності й адаптації в економічних системах;
розроблено модель структурної адаптації економічної системи;
розроблено динамічну адаптивну модель міжгалузевого балансу;
досліджено вплив адаптації на процеси стабілізації на ринках взаємозамінних товарів;
визначено роль адаптації та дестабілізації в еволюційних економічних процесах.
Предметом дослідження дисертаційної роботи є процеси моделювання і управління адаптацією в економічних системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АДАПТАЦІЇ В ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок