Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕСТАЦІОНАРНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВІСЕСИМЕТРИЧНИХ ВИПРОМІНЮВАЧІВ

НЕСТАЦІОНАРНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВІСЕСИМЕТРИЧНИХ ВИПРОМІНЮВАЧІВ

Назва:
НЕСТАЦІОНАРНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВІСЕСИМЕТРИЧНИХ ВИПРОМІНЮВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,00 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Думін Олександр Миколайович
УДК 537.87
НЕСТАЦІОНАРНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ
ВІСЕСИМЕТРИЧНИХ ВИПРОМІНЮВАЧІВ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Катрич Віктор Олександрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри прикладної електродинаміки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Нерух Олександр Георгійович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки,
завідувач кафедри вищої математики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу обчислювальної математики
(м. Харків).
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки,
відділ радіоінтроскопії, НАН України (м. Харків)
Захист відбудеться “ 28 ” грудня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий “ 27 ” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А. Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена дослідженню вісесиметричних випромінювачів нестаціонарних електромагнітних полів у часовому просторі на основі еволюційного підходу.
Інтерес до нестаціонарних електромагнітних процесів викликаний підвищеними вимогами до радіолокаційних пристроїв і систем зв'язку, можливості яких не можуть бути розширені при використанні традиційних вузькосмугових сигналів. Наприклад, збільшення точності вимірювань при підповерхневій радіолокації з метою дослідження льодового і снігового покриву, пошуку води, зондування морської чи земної поверхні ускладнюється обмеженням на верхню границю частот, що використовуються, через сильне згасання хвиль в провідних середовищах і в атмосфері. Крім цього, перехід до більш високих частот призводить до значного ускладнення антено-фідерних трактів і підвищення вимог до точності їх виготовлення. У той же час при використанні відеоімпульсів (тобто сигналів без несучої) значно збільшується точність вимірювання координат об'єктів і в деяких випадках навіть стає можливим відновлення їх форми.
Використання надширокосмугових сигналів також має переваги при організації радіозв'язку через поглинаючі середовища, такі як морська вода, грунт і т.п., за рахунок підвищення швидкості передачі інформації.
Для створення відеоімпульсних радіолокаційних пристроїв необхідно ефективно випромінювати нестаціонарні електромагнітні поля. Існуючі випромінювачі таких полів за цілою низкою найважливіших параметрів поступаються вузькосмуговим. Їх поліпшення тісно пов'язане з створенням нових теоретичних підходів до розгляду явищ, що відбуваються у випромінювачах надширокосмугових сигналів.
Протягом останніх п'ятнадцяти років у вітчизняній і зарубіжній літературі з'явилася низка робіт, присвячених теоретичному та експериментальному дослідженню нестаціонарних хвильових пакетів. Були отримані хвилі, що переносять електромагнітну енергію на великі відстані без дисперсії; причому напрямленість такого випромінювання перевищує всі раніш відомі теоретичні оцінки. Тому, незважаючи на великі складнощі в експериментальній реалізації отриманих результатів, інтерес до цієї теми не слабшає. Використання нових методів для розв'язання нестаціонарних задач випромінювання може не тільки пояснити природу вказаних явищ, але, можливо, і вказати шляхи для їх експериментальної перевірки і практичного використання.
Актуальність теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НЕСТАЦІОНАРНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВІСЕСИМЕТРИЧНИХ ВИПРОМІНЮВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок