Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В УКРАЇНІ У 1953 – РОКАХ

РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В УКРАЇНІ У 1953 – РОКАХ

Назва:
РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В УКРАЇНІ У 1953 – РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦОКУР Євген Георгійович
УДК 947.084.8 (477) “1953-1964”
РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В УКРАЇНІ У 1953 – РОКАХ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького державного університету.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Тимченко Сергій Михайлович,
Запорізький державний університет,
професор кафедри новітньої історії України
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор
Баран Володимир Кіндратович,
Волинський державний університет
ім. Лесі Українки Міністерства освіти та науки України (м.Луцьк),
завідувач кафедри історії слов’янських народів
– кандидат історичних наук, доцент (м. Луцьк)
Ченцов Віктор Васильович, Академія митної служби України
Державної митної служби України (м. Дніпропетровськ),
керівник факультету післядипломної
Провідна установа – Інститут історії України НАН України
(м.Київ)
Захист відбудеться “22 ” грудня 2000 р. о 13 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті (адреса: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус V, ауд. )
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького державного університету (адреса: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус ІІ)
Автореферат розісланий “22” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджуваної теми. З появою та включенням до наукового обігу значного обсягу нових документів та матеріалів з новітньої історії України, особливо після здобуття її народом незалежності, пожвавився процес перегляду оцінок історичних подій минулого нашої держави. Проголошення курсу на побудову правової демократичної держави відкрило можливість більш об’єктивного висвітлення ключових моментів вітчизняної історії та, по-можливості, відновлення історичної справедливості стосовно громадян, які в минулому зазнали необгрунтованих переслідувань з боку держави.
В контексті цих подій реабілітаційні процеси середини 50-х – початку 60_х років в Україні залишаються малодослідженими, тоді як свого часу вони відігравали важливу роль у суспільно-політичному житті країни та були складовою частиною системи реформування політичного і громадського життя. З кінця 80-х років, після прийняття ряду нормативно-правових документів, реабілітаційні процеси в Україні було поновлено. З’явилася реальна можливість дослідити процес реабілітації від його початку в середині 50-х років до сучасності на основі нових та колись засекречених даних.
В Україні досі проживає значна кількість людей, що постраждали від незаконних репресій 20 – 50-х років. Відновлення їх чесного імені та громадянських прав – одна з пріоритетних задач держави та суспільства. Історична наука має можливість і громадянський обов’язок допомогти цьому процесові.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках тематики наукової роботи історичного факультету Запорізького державного університету та реалізації Державної програми “Реабілітовані історією”.
Об’єктом дослідження є суспільно-політичні умови, що склалися в Україні в середині 50-х – на початку 60-х років, заходи щодо реформування політичної системи та місце у ній реабілітаційних процесів.
Предметом дослідження є реабілітація жертв політичних репресій в Україні, як суспільно-політичний та правовий процес, в контексті їх причин, ходу та наслідків.
Хронологічні межі дослідження охоплюють період від 1953 до 1964 рр. Нижня межа – березень 1953 року, відповідає часу смерті Сталіна, що стало ключовою подією вітчизняної історії та спонукало до розгортання реформаційних процесів і проведення суттєвих змін в політичній системі країни, початку звільнення з місць позбавлення волі жертв політичних репресій та їх реабілітації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В УКРАЇНІ У 1953 – РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок