Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИТЕРОРИСТИЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ

АНТИТЕРОРИСТИЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ

Назва:
АНТИТЕРОРИСТИЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Целуйко Марина Євгенівна
УДК 323.28
АНТИТЕРОРИСТИЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Назаренко Сергій Іванович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Остроухов Володимир Васильович,
Державний університет
інформаційно-комунікативних технологій,
завідувач кафедри соціальних технологій
кандидат політичних наук, доцент
Калиновський Юрій Юрійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри філософії, м. Харків
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра політології
Захист відбудеться “27” жовтня 2006 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.051.08 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий 22 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент С.В. Ставченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена збільшенням кількості дестабілізуючих факторів у світі: загрозами насильства та нездатністю держави, її політичних елементів нейтралізувати їх, перейти до конструктивної взаємодії. Тому особливої актуальності набуває вивчення, розробка та впровадження методів подолання дестабілізації шляхом попередження або ліквідації загрозливих факторів.
Серед них важливе місце займає поширення терористичної діяльності. Тероризм є однією із смертельно небезпечних хвороб сучасного суспільства. Події останнього десятиліття в США, Росії, Європі та Азії показали, що ніхто в світі не виробив надійних методів та засобів для боротьби з цим злом. Сучасні держави відчуваючи проблеми з обліком міграції, охороною кордонів, контролем фінансових й інформаційних потоків та існуючи в світі в умовах постійно триваючих локальних конфліктів стають все більш уразливими для терористичних організацій, кількість яких поширюється. За цих умов країни потребують проведення ефективної антитерористичної політики як засобу забезпечення власного виживання, підтримки суспільної та міжнародної стабільності. Тому надзвичайно актуальним є аналіз ефективності сучасної антитерористичної політики держави.
Важливим є розгляд міжнародного рівня боротьби з тероризмом, що зумовлено швидким зменшенням кількості терористичних організацій, діяльність яких має суто внутрішній характер. Тероризм сьогодні, як соціально-політичне явище, зазнав глибокої трансформації в бік міжнародного розвитку і цей процес продовжується. На початку ХХІ століття відбувається інтернаціоналізація тих чи інших аспектів діяльності переважної більшості терористичних угруповань. Це погрожує стабільності все більшої кількості країн.
На сьогодні суспільна стабільність в Україні забезпечена не всіма необхідними умовами (економічні, політичні, соціальні, етнонаціональні), тому не є достатньо міцною. Це означає, що для держави підвищується значення ефективної антитерористичної політики покликаної не допустити появу дестабілізуючих терористичних факторів (поширення екстремістських ідей, виправдання насильницьких методів вирішення проблем, діяльність терористичних організацій), які на тлі суспільного невдоволення можуть привести до масових зіткнень аж до розпаду держави.
Актуальність роботи зумовлена також недостатньою скоординованістю державних підходів у визначенні власної антитерористичної політики, що робить її помітно недосконалою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АНТИТЕРОРИСТИЧНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР СУСПІЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок