Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛIКУВАHHЯ УСКЛАДHЕHИХ ФОРМ ХВОРОБИ ГIРШСПРУHГА У ДIТЕЙ

ЛIКУВАHHЯ УСКЛАДHЕHИХ ФОРМ ХВОРОБИ ГIРШСПРУHГА У ДIТЕЙ

Назва:
ЛIКУВАHHЯ УСКЛАДHЕHИХ ФОРМ ХВОРОБИ ГIРШСПРУHГА У ДIТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
міністерство охорони здоров’я україни
КИїВСЬКА МЕДИЧHА АКАДЕМIЯ
ПIСЛЯДИПЛОМHОї ОСВIТИ
iм П.Л. Шупика
ГОHЧАР ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 616-053.2:616-053.1:616-345-089
ЛIКУВАHHЯ УСКЛАДHЕHИХ ФОРМ ХВОРОБИ ГIРШСПРУHГА
У ДIТЕЙ
14.01.09.- Дитяча хiрургiя
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: Доктор медичних наук, професор
Данилов Олександр Андрійович
Київська медична академія післядипломної освіти ім П.Л.Шупика МОЗ України
Завідувач кафедри дитячої хірургії
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ
Доктор медичних наук, професор Давиденко В’ячеслав Борисович
Харківський державний медичний університет МОЗ України
Завідувач кафедри дитячої хірургії
Доктор медичних наук, професор Кукуруза Юрій Петрович
Вінницький державний медичний університет МОЗ України
Завідувач кафедри дитячої хірургії
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України
Захист відбудеться 17.05.2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (01004, м.Київ,б-р Шевченка,17)
З дисертаціцєю можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (01057, м.Київ, вул. Зоологічна, 3)
Автореферат розісланий 13.04.2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д.26.003.03
Кандидат медичних наук доцент Вітовський Я.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальнiсть теми дисерацiї.
Хвороба Гiрсшпрунга – вада розвитку товстого кишечника пов’язана з вродженою відсутністю парасимпатичних гангліїв та одночасним розвитком гіпертрофованих нервових волокон в стінці товстого і рідко тонкого кишечника, завжди починаючись в термінальному відділі прямої кишки.
Частота хвороби Гірсшпрунга достовірно не відома і складає приблизно 1:5000 народжених дітей (Ашкрафт 1997р.).
Діагностика та лікування хвороби Гірсшпрунга є однією з найбільш складних проблем дитячої хірургії. Майже у 33% дітей, оперованих з приводу хвороби Гірсшпрунга, виникають ускладненя, у 4-5% дітей, яким здійснено радикальну операцію, потрібно її повторне виконання. Загалом смертність при хворобі Гірсшпрунга по даним різних авторів коливається від 2% до 5%, але в групі новонароджених або з ускладненим перебігом може досягати до 73% (Красовская Т. В. и др.1995).
Покращення результатiв лiкування, зниження кiлькостi ускладнень пов'язано в великiй мiрi з вирiшенням питань ранньої дiагностики, вiдповiдного консервативного лiкування до операцiї i пiсля оперативного втручання, а також рацiональною тактикою при виборi методу хiрургiчного втручання. Тiльки у 10% дiтей з хворобою Гiршспрунга дiагноз встановлюється в перiодi новонародженностi, так як вiдсутнi патогномонiчнi симптоми, на основi яких можна встановити дiагноз i виключити iншi захворювання товстого кишковика (Э.А.Степанов и др. 1988).
Залишається складною для дiагностики хвороба Гiршспрунга з короткими та ультракороткими зонами аганглiозу, а також дiагностика захворювання у новонароджених (Ленюшкин А. И.1997).
Запізнення з встановленням діагнозу, довготривале консервативне лікування, а також помилки в виборі хірургічної тактики приводять до виникнення ускладнень, які змінюють перебіг хвороби, ведуть до розвитку обтяжуючих факторів – ентероколіту, різкого збільшення ободової кишки.
Окремою проблемою є лiкування ускладнень, якi виникають в наслiдок помилок при формуваннi товстокишкової стоми. До теперiшнього часу не вирішенними залишаються питання про необхiднiсть накладення колоностоми у новонароджених i дiтей раннього вiку, про мiсце де потрiбно накладати кишкову фiстулу, про вид самої.
Безсумнiвно, при тотальних та субтотальних формах хвороби Гiршcпрунга, при злоякiсному перебiгу, швидкому наростаннi патологiчних проявів, вiдсутностi ефекту вiд консервативної терапiї чи не єдиним методом збереження життя хворої дитини, методом, що дозволяє перенести радикальну корекцiю вади розвитку на бiльш безпечий вiк дитини, методом, який дозволяє хворiй дитинi майже повноцiно рости, є формування колостоми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЛIКУВАHHЯ УСКЛАДHЕHИХ ФОРМ ХВОРОБИ ГIРШСПРУHГА У ДIТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок