Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОМАНТИЗМ ЯК СПОСІБ ОСМИСЛЕННЯ ДЕРЖАВИ ТА НАЦІЇ У ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ КОНЦЕПЦІЯХ МИСЛИТЕЛІВ НІМЕЧЧИНИ XVIII-XIX СТОЛІТЬ

РОМАНТИЗМ ЯК СПОСІБ ОСМИСЛЕННЯ ДЕРЖАВИ ТА НАЦІЇ У ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ КОНЦЕПЦІЯХ МИСЛИТЕЛІВ НІМЕЧЧИНИ XVIII-XIX СТОЛІТЬ

Назва:
РОМАНТИЗМ ЯК СПОСІБ ОСМИСЛЕННЯ ДЕРЖАВИ ТА НАЦІЇ У ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ КОНЦЕПЦІЯХ МИСЛИТЕЛІВ НІМЕЧЧИНИ XVIII-XIX СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
УДК 32.001:14:7.035 (430) „17/18”
Я Б Л О Н С Ь К А
ЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
РОМАНТИЗМ ЯК СПОСІБ ОСМИСЛЕННЯ ДЕРЖАВИ ТА НАЦІЇ У ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ КОНЦЕПЦІЯХ МИСЛИТЕЛІВ НІМЕЧЧИНИ XVIII-XIX СТОЛІТЬ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ЛЬВІВ 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
ДЕНИСЕНКО Валерій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
ЯРОШ Богдан Олексійович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки
кандидат філософських наук, доцент
КЛИМАНСЬКА Лариса Дмитрівна,
Національний університет „Львівська Політехніка”, доцент кафедри соціології та соціальної роботи.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 18 грудня о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005 м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 15 листопада 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.051.02,
доктор соціологічних наук, професор Черниш Н.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Потреба в такому дослідженні, на нашу думку, виникає у зв’язку із спорідненістю процесів державотворення в Німеччині XVIII-XIX ст. та в Україні на початку XX ст., а також з необхідністю врахування цього історичного досвіду в умовах розбудови сучасної української держави. Адже особливості розвитку соціально-інституційних і комунікативних форм буття в європейських державах доби утворення класичного етапу буржуазних відносин мали у собі вагомі підвалини не лише нових форм людської діяльності, а і якісно нові наукові способи осмислення, пізнання, критерії моделювання існуючих систем та зв’язків тощо. Саме цього не вистачає, як ми вважаємо, сучасним державам з їх інтенсивно трансформаційними формами буття, які потребують глибинних теоретико-методологічних досліджень суті цих складних соціально-політичних феноменів.
Використовуючи напрацьовані критерії дослідження суті громадянського суспільства, правової держави, нації, регулятивно-регламентаційних норм, етичних принципів здійснення політичної влади тощо, ми можемо реально оцінювати стан прогресування цих суспільних відносин, самої держави, інституційних форм її буття в сучасних умовах розбудови України.
При цьому потрібно взяти до уваги, що чільне місце в теоріях філософсько-політичного змісту Німеччини XVIII-XIX ст. посідають романтичні ідеї, в яких осмислюється суть держави, права, влади, політичних відносин, політичної історії, місця і ролі особи в політичному процесі, що суттєво вплинуло не лише на розвиток науково-дослідницьких концепцій цього часу, а й на практику інтеграції держав у систему буржуазних відносин європейського зразка.
Аналізуючи певні історичні етапи становлення української державності, ми спостерігаємо, що з подібними якісними змінами, які відбуваються в різних сферах – економічній, соціальній, політичній та інших – Європа зіткнулась саме в XVIII-XIX ст. Тому спосіб наукового бачення і теоретичного обґрунтування особливостей пізнання цих процесів у тогочасній політичній думці виконує важливу роль для пост- некласичної доби. Сучасна політична теорія, на нашу думку, потребує певного ренесансного звернення саме до класичного етапу її розвитку, яким був період XVIII – початку XIX ст., оскільки домінуючі постмодерністські концепції при всій їх значущості та об’єктивності відображення процесів дійсності уникають своєрідної синтезованої, узагальненої системи знань, що склалася у філософській думці тогочасної Німеччині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОМАНТИЗМ ЯК СПОСІБ ОСМИСЛЕННЯ ДЕРЖАВИ ТА НАЦІЇ У ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ КОНЦЕПЦІЯХ МИСЛИТЕЛІВ НІМЕЧЧИНИ XVIII-XIX СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок