Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патогенетичне обгрунтування хірургічної корекції гемодинамічних порушень в печінці при механічній жовтяниці (експериментально-клінічне дослідження)

Патогенетичне обгрунтування хірургічної корекції гемодинамічних порушень в печінці при механічній жовтяниці (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
Патогенетичне обгрунтування хірургічної корекції гемодинамічних порушень в печінці при механічній жовтяниці (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНа АКАДЕМІЯ
ім. І.Я.Горбачевського
ВАЙДА Андрій Романович
УДК: 616.361+616.13/14-06:616.36-008.811.6-092.9-089.
Патогенетичне обгрунтування хірургічної корекції гемодинамічних порушень в печінці при механічній жовтяниці
(експериментально-клінічне дослідження)

14.01.03 "Хірургія"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Дрижак Володимир Іванович,
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського, завідувач кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ничитайло Михайло Юхимович,
інститут клінічної і експериментальної хірургії АМН України, завідувач відділу лапароскопічної хірургії і холелітіазу;
доктор медичних наук, професор Костюк Григорій Якович,
Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Д.Галицького МОЗ України, кафедра загальної хірургії
Захист відбудеться 1 червня 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я.Горбачевського (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 28 квітня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
д.м.н., професор О.М.Кіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на значні досягнення в теоретич-ній і клінічній гепатології, за останні роки спостерігається неухильне зрос-тання кількості хворих з ураженням гепатобіліарної системи, ускладне-ним механіч-ною жовтяницею (М.М. Малиновський і співавт., 1993; В.Г. Зайцев і співавт., 1994; О.О. Шалімов, 1998; В.І. Дрижак і співавт. 1999; S. Hinz, 1993). Раптова обтура-ція жовчних шляхів, біліарна гіпертензія, ахолія, прогресуюче накопичення жовчних кислот і білірубіну в крові веде до структурних змін в гепатоцитах і порушення функції печінки. Не завжди наступає нормалізація порушених функцій гепатобіліарної системи і після опера-тив-ного усунення механічної жовтяниці. Навпаки, як свідчать літературні дані (В.С. Земсков і співавт. 1985; М.Ю. Ничитайло, 1997, 1998; В.П. Андрющенко, 1998; М.Д. Василюк, В.І. Гудивок, 1998; О.М. Кіт і співавт. 1998; R.J.Rizzo et al., 1993), часто після декомпресії біліарної системи і віднов-лен-ня пасажу жовчі в дванадцятипалу кишку розвива-ється гостра печінкова недостатність – основна причина летальності в ранньому післяопе-ра-ційному періоді. А тому вивчення патогенезу обтураційного холестазу, пошук методів профілактики можливих ускладнень, розробка нових способів його лікування, зменшення ризику хірургічного втручання є надзвичайно актуальним і має велике наукове і практичне значення.
В компенсації і декомпенсації порушених функцій печінки при обтураційному холестазі і його хірургічній корекції важливу роль відіграє гепато-портальний кровообіг. Але динаміка його на різних етапах формування механічної жовтяниці і після її хірургічної корекції вивчена недостатньо. Лише в поодиноких роботах висвітлені зміни кровопостачання органу при таких станах, показана їх роль в патогенезі гострої печінкової недостатності (С.Б. Брискін і співавт., 1991; В.В. Силантьев 1996; Г.Я.Костюк 1998; S. Shibayama, K. Nakato, 1992). Відсутні дані щодо стану структурно-просторової організації аферентних судин. Потребують подальшого вивчення зміни в системі мікроцирку-ля-торного русла, оскільки в найдрібніших кровоносних судинах і, передусім в синусоїдах печінки, через гістогематичні бар’єри реалізується транс-портна функція кровоносної системи і здійснюється транскапілярний обмін, що обумовлює тканинний гомеостаз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Патогенетичне обгрунтування хірургічної корекції гемодинамічних порушень в печінці при механічній жовтяниці (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок