Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ВУГЛИСТИХ ГЛИН ДНІПРОВСЬКОГО БУРОВУГІЛЬНОГО БАСЕЙНУ І РОЗРОБКА ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ ЇХ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ

ДОСЛІДЖЕННЯ ВУГЛИСТИХ ГЛИН ДНІПРОВСЬКОГО БУРОВУГІЛЬНОГО БАСЕЙНУ І РОЗРОБКА ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ ЇХ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ВУГЛИСТИХ ГЛИН ДНІПРОВСЬКОГО БУРОВУГІЛЬНОГО БАСЕЙНУ І РОЗРОБКА ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ ЇХ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ім. Л.М. Литвиненка
ШВЕЦЬ ІГОР ІВАНОВИЧ
УДК 662.73
ДОСЛІДЖЕННЯ ВУГЛИСТИХ ГЛИН ДНІПРОВСЬКОГО БУРОВУГІЛЬНОГО БАСЕЙНУ І РОЗРОБКА ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ ЇХ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ
02.00.13 – нафтохімія і вуглехімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Саранчук Віктор Іванович
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри хімічної технології палива
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Тарасенко Юрій Олександрович
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, завідувач відділу сорбційних методів глибокої очистки речовин
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Кошовський Богдан Іванович
Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи і пожежної безпеки “Респіратор”,
провідний науковий співробітник відділу боротьби з ендогенними пожежами
Провідна установа | Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ (відділ каталітичного синтезу)
Захист відбудеться „ 11 ” травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 70).
Автореферат розісланий „ 3 ” березня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 Г.Ф. Раєнко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку зі складною енергетичною ситуацією в Україні, яка пов’язана з недостатньою кількістю вуглеводневої сировини, гостро постає проблема її раціонального використання. Основною вуглеводневою сировиною, яка видобувається в наш час в Україні, є кам’яне вугілля. Україна також володіє значними запасами низькоякісного твердого палива, до якого належать горючі сланці, буре вугілля і відходи його видобутку – вуглисті глини (ВГ). Запаси бурого вугілля перевищують 3,7 млрд т, ВГ близько 1,8 млрд т. Досі ВГ не використовуються, їх детальне дослідження не проводилось. При відкритих розробках бурого вугілля вони є баластом і разом з розкривними піщано-глинистими породами відвантажуються у відвал.
Відомо, що у ВГ міститься до 55 % органічної маси (ОМ). При відкритих розробках бурого вугілля ними заповнюють відвали, де відбувається їх окиснення, внаслідок чого навколишнє середовище забруднюється шкідливими речовинами. Залучення ВГ в переробку дозволить отримати ряд цінних продуктів, необхідних для народного господарства. Поряд з цим можна покращити екологічну обстановку в районах видобутку бурого вугілля. Сорбенти, які передбачається отримати із ВГ, можна буде використовувати для очистки стічних вод і повітря від шкідливих викидів різних виробництв.
Таким чином, використання великих запасів ВГ дасть можливість певною мірою вирішувати екологічні та енергетичні проблеми. Дослідження, спрямовані на вивчення складу, структури ВГ, будуть корисні при визначенні можливості переробки в цінні продукти, що є важливим, актуальним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з планом науково-дослідницької роботи кафедри хімічної технології палива Донецького національного технічного університету за держтемою: „Комплексне дослідження вуглистих глин Дніпровського буровугільного басейну і розробка теоретичних основ їх комплексної переробки” (№ держреєстрації 0100U001043) та науково-дослідницької роботи Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії Національної Академії наук України згідно з держбюджетною тематикою: „Дослідження сорбційних властивостей модифікованого бурого вугілля і продуктів його термолізу” (№ держреєстрації 0199U000287).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ВУГЛИСТИХ ГЛИН ДНІПРОВСЬКОГО БУРОВУГІЛЬНОГО БАСЕЙНУ І РОЗРОБКА ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ ЇХ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок