Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження квантових властивостей синаптичного вивільнення ГАМК в культурі кори головного мозку щура

Дослідження квантових властивостей синаптичного вивільнення ГАМК в культурі кори головного мозку щура

Назва:
Дослідження квантових властивостей синаптичного вивільнення ГАМК в культурі кори головного мозку щура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
_____________________________________________________________
Палигін Олег Олександрович
УДК 577.352: 577.338
Дослідження квантових властивостей синаптичного вивільнення ГАМК в культурі кори головного мозку щура
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Міжнародному Центрі Молекулярної Фізіології НАН України.
Науковий керівник: | Член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Міжнародного Центру Молекулярної Фізіології НАН України, Веселовський Микола Сергійович. | Офіційні опоненти: | Академік НАН України, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, Кришталь Олег Олександрович.
Кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник відділу нейрохімії Інституту біохімії ім. О.В. Паладіна НАН України, Пархоменко Миколай Тимофійович.
Провідна установа: | Кафедра біофізики біологічного факультету Національного університету ім. Т. Г. Шевченка |
Захист відбудеться " 07 " жовтня 2004 р. о " 14 " годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою:01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою:01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий " 20 " серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З. О.


загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Велика увага в сучасній біофізиці приділяється вивченню механізмів, що приймають участь у процесах взаємодії нервових клітин між собою. Значна роль у цих дослідженнях відводиться вивченню хімічного впливу на нервові клітини нейромедіатора, що вивільняється у синаптичну щілину. Дане явище опосередковується іонами кальцію, що входять в клітину через потенціал-керовані канали в момент надходження потенціалу дії в синаптичну терміналь або вивільняються із внутрішньоклітинних депо. Процеси, що при цьому відбуваються, відіграють виключно важливу роль в функціонуванні всього мозку. Вивчення квантових властивостей вивільнення медіатора дає уяву про фундаментальні механізми і взаємодії, що відбуваються в синапсі –результатом яких є передача чи блокада нервового імпульсу.
Основні роботи по вивченню і модуляції синаптичних взаємодій присвячені процесам вивільнення збуджуючих нейромедіаторів. Дослідженню властивостей вивільнення ГАМК в центральній нервовій системі приділяється набагато менше уваги. Наявні роботи, що включають в себе аналіз процесів вивільнення ГАМК в синаптичній щілині, представлені в основному на таких структурах мозку як гіппокамп. В той же час питання про універсальність роботи гальмівних синаптичних контактів в різних відділах нервової системи і, зокрема, в корі головного мозку лишається відкритим. В більшості досліджень вивчення синаптичної передачі проводиться на загальному (сукупному) рівні, де розглядається не поодинокий синапс, а робота групи синапсів як одне ціле, внаслідок чого лишається багато неясних моментів в питанні вивчення процесу вивільнення і дії медіатора на рецептори. Основні ключові моменти в питанні дослідження синаптичних взаємодій включають в себе: вивчення молекулярної біології синапсів та мембранного транспорту, квантову гіпотезу вивільнення медіатора, пластичність синапсу та вплив іонів кальцію. Використання сучасних методів математичної обробки при аналізі зареєстрованих гальмівних постсинаптичних струмів (ГПСС) дозволяє робити адекватний висновок про квантовість процесу вивільнення медіатора та оцінити рівень амплітуди одиничного ГПСС, викликаного вивільненням окремої везікули (кванта) нейротрансмітера. Таким чином, дослідження квантових властивостей синаптичного вивільнення ГАМК представляє безсумнівний науковий інтерес та практичне значення в розумінні процесів функціонування кори головного мозку і центральної нервової системи вцілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Дослідження квантових властивостей синаптичного вивільнення ГАМК в культурі кори головного мозку щура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок