Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві (теорія, методологія, практика)

Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві (теорія, методологія, практика)

Назва:
Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві (теорія, методологія, практика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,49 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Інститут аграрної економiки
Української академiї аграрних наук
Федоров Микола Миколайович
УДК 631.1:330.15
Економічні проблеми
земельних відносин
у сільському господарстві
(теорія, методологія, практика)
Спецiальнiсть 08.07.02 - економіка
сільського господарства i АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 1998
Дисертацiєю є рукопис.
Дисертацiйна робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, акаде-
мiк УААН
Трегобчук Валентин Михайлович, Інститут
економіки Національної академії наук України,
завідувач відділу ресурсного потенціалу АПК;
доктор економічних наук, ст. науковий спів-
робітник, член-кореспондент УААН
Добряк Дмитро Семенович, Інститут земле-
устрою УААН, виконавчий директор;
доктор економічних наук, професор
Мосіюк Пилип Омелянович, Національний
аграрний університет, завідувач кафедри
економіки підприємств аграрного сервісу.
Провiдна установа: Львiвський державний аграрний університет,
кафедра земельного кадастру.
Захист відбудеться “ 24 ” листопада 1998р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН (252127, м.Київ, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки, м.Київ, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх.
Автореферат розісланий “ 23 ” жовтня 1998р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор Малiк М.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми дослідження. Входження економіки України в ринкові відносини зумовило необхідність аграрних перетворень на селі. Планово-розподiльча система, яка була панівною в економіці країни впродовж тривалого періоду, а також виключно державна власність на землю виявились неспроможними забезпечити нормальне функціонування сільськогосподарських підприємств в умовах переходу до ринку.
Головним гальмом на шляху перебудови сільськогосподарських формувань стала недосконалість земельних відносин. В усіх, без винятку, сільськогосподарських підприємствах земля перебувала не у власності, а в спільному користуванні. Усуспільнені були й інші засоби виробництва через запровадження так званої колгоспно-кооперативної власності. Все це, кінець кінцем, призвело до відчуження селянина від землі, що, в свою чергу, зумовило зниження мотивації праці, її продуктивності, а в підсумку - спад виробництва. Адже відомо, що продуктом праці може володіти i розпоряджатися лише той, кому належать засоби виробництва. Оскiльки земля, як головний засіб виробництва, перебувала у виключній державній власності, то й результатами праці сільськогосподарського товаровиробника розпоряджалася держава, а не товаровиробник.
Такі обставини викликали необхідність проведення земельної реформи, яка є складовою частиною економічної реформи i зачіпає глибинні процеси виробництва, взаємодії природи i людини, задоволення її життєвих потреб.
Оголошена в березні 1991р. земельна реформа в Українi вимагала розробки програми, організаційної схеми i механізму її здійснення та відповідного правового i наукового зебезпечення. Невiдкладнiсть вирішення питань реформування земельних відносин викликалась необхідністю створення умов для розвитку багатоукладної економіки шляхом організації нових i реструктуризації існуючих сільськогосподарських підприємств в господарські структури ринкового типу на новій органiзацiйно-економiчнiй основі, яка полягає у поєднанні переваг приватної власності на землю та інші засоби виробництва з колективною формою організації праці.
Вимагали свого вирішення i питання грошової оцінки сільськогосподарських угідь та платності їх використання, але на той час в Українi не було розроблено ні нормативних документів з цих питань, ні методики грошової оцінки земель, ні методики визначення ставок земельного податку.
Таким чином, весь комплекс питань стосовно реформування i розвитку земельних відносин, а також економічного їх регулювання в нових умовах господарювання, є надзвичайно актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві (теорія, методологія, практика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок