Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ РЕМОНТОПРИДАТНОСТІ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ЗАСОБІВ ТРАНСПОРТУ

ПОЛІПШЕННЯ РЕМОНТОПРИДАТНОСТІ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ЗАСОБІВ ТРАНСПОРТУ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ РЕМОНТОПРИДАТНОСТІ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ЗАСОБІВ ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,14 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВТОМОБІЛЬНО - ДОРОЖНІЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Дубінін Євген Олександрович
УДК 629.016
ПОЛІПШЕННЯ РЕМОНТОПРИДАТНОСТІ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ЗАСОБІВ ТРАНСПОРТУ
Спеціальність 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі технології машинобудування і ремонту машин Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Полянський Олександр Сергійович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, професор кафедри технології машинобудування і ремонту машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Волков Володимир Петрович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри технічної експлуатації і сервісу автомобілів;
кандидат технічних наук, доцент Грінченко Олександр Степанович, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, професор кафедри міцності і надійності машин ім. В.Я. Аніловича.
Захист відбудеться “ 28 ” травня 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.02 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: Україна, 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: Україна, 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розісланий “26” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Наглюк І.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Поліпшення ремонтопридатності за рахунок підвищення її показників є однією з найважливіших передумов ефективного використання засобів транспорту. Формування цих показників для різноманітних типів машин відбувається за загальними законами. Дослідження та розкриття взаємозв'язків між технічними та економічними факторами, що формують рівень ремонтопридатності засобів транспорту, є основою для нормування і прогнозування її показників при проектуванні, виробництві й експлуатації.
Актуальність теми. Зростання енергонасиченості, вдосконалювання й ускладнення конструкцій машин, їхніх систем і агрегатів обумовлюють все більш високі вимоги до їхньої ремонтопридатності і, у тому числі, забезпеченості засобами контролю, запасними частинами та інструментом. Розробкою і впровадженням методів її оцінки і забезпечення зайняті заводи-виробники, КБ, НДІ і ВНЗ України. Однак, незважаючи на значні трудові і матеріальні витрати, рівень ремонтопридатності засобів транспорту вітчизняного виробництва, їхніх систем і агрегатів, як і раніше, залишається низьким.
Щорічні витрати на експлуатацію машинного парку складають більше 20% балансової вартості вітчизняної техніки. При цьому 70% витрат припадає на технічне обслуговування й усунення наслідків відмов. У той час як за кордоном аналогічні щорічні витрати не перевищують 10%.
Велику роль у зниженні експлуатаційних витрат грає забезпеченість техніки засобами контролю технічного стану (дозволяють попередити відмови), запасними частинами (дозволяють усунути відмови шляхом заміни резервними елементами) та інструментом (дозволяє усунути відмови в найкоротший термін).
Тому вирішення проблем, пов'язаних із поліпшенням ремонтопридатності засобів транспорту, їхніх систем і агрегатів в умовах реальної експлуатації, є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках тематики науково-дослідної роботи кафедри технології машинобудування і ремонту машин ХНАДУ. Тема дисертаційної роботи була складовою частиною науково-дослідної роботи держбюджетної тематики Міністерства освіти і науки на 2004-2006 р.р. (договір № 02-53-04 “Теоретичні основи забезпечення надійності конструкцій (на прикладі автомобілів та тракторів)”) і договору про науково-технічне співробітництво між ВАТ “Харківський тракторний завод” і ХНАДУ (договір № 70/11-23 “Оцінка і забезпечення ремонтопридатності тракторів виробництва ВАТ “ХТЗ”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ РЕМОНТОПРИДАТНОСТІ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ ЗАСОБІВ ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок