Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ МІДІ (ІІ) СУЛЬФАТУ ТА МІДНОГО КУПОРОСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ

ОДЕРЖАННЯ МІДІ (ІІ) СУЛЬФАТУ ТА МІДНОГО КУПОРОСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ МІДІ (ІІ) СУЛЬФАТУ ТА МІДНОГО КУПОРОСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
СРІБНИЙ ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ

УДК 661.546.562
ОДЕРЖАННЯ МІДІ (ІІ) СУЛЬФАТУ ТА МІДНОГО КУПОРОСУ
ЕЛЕКТРОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ
05.17.01 – Технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімії і технології неорганічних речовин Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Яворський Віктор Теофілович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Астрелін Ігор Михайлович,
Національний технічний університет
(“Київський політехнічний інститут”),
завідувач кафедри технології неорганічних речовин
та загальної хімічної технології
кандидат технічних наук,
Костів Іван Юрійович,
Державний науково-дослідний інститут галургії,
м.Калуш, Івано-Франківська область,
завідувач лабораторії технологічних проблем
Провідна установа: Харківський національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України
кафедра хімічної технології неорганічних речовин,
каталізу та екології
Захист відбудеться “ 17 ” вересня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою:
79013, м.Львів-13, пл. Св.Юри 3/4, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “14 серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Я.І.Вахула
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Важливим завданням вітчизняної промисловості є перехід на використання високоефективних, енерго- і матеріалозберігаючих та екологічно чистих технологій, створення гнучких, невеликої потужності технологічних схем виробництва високоякісної продукції широкого асортименту. Тенденція на експлуатацію і будівництво високотонажних виробництв відійшла в минуле.
Серед мінеральних солей, які широко використовуються в народному господарстві, побуті важливе місце належить мідному купоросу (CuSO45H2O). Його використовують в гальванотехніці, сільському господарстві, для виробництва мінеральних фарб, штучних волокон, при збагаченні руд та в багатьох інших галузях. Мідний купорос є вихідним матеріалом для одержання інших солей міді.
Центральна стадія основного промислового методу виробництва мідного купоросу – окиснення міді киснем повітря, розчиненим в сульфатній кислоті, яка визначає техніко-економічні показники виробництва в цілому, є стадійним, гетерогенним, енергозатратним, малоінтенсивним і екологічно незавершеним процесом. Вказані та інші недоліки зумовлюють актуальність пошуків більш ефективних і економічно доцільних методів окиснення міді.
Аналіз літератури, теоретичні положення, результати наших досліджень одержання мідного порошку електрохімічним способом, широкі пошукові дослідження тощо дають підстави вважати, що таким способом може бути анодне окиснення міді в розчинах сульфатної кислоти. Основним питанням здійснення вказаного процесу є створення такої конструкції електролізера і технологічного режиму в ньому, які б забезпечили: інтенсивне окиснення міді на аноді; відновлення на катоді лише іонів Водню; одержання концентрованих розчинів міді (ІІ) сульфату.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт кафедри хімії і технології неорганічних речовин Національного університету "Львівська політехніка" на 1998...2001 р.р. та науково-технічною програмою Державного підприємства "Аргентум".
Мета і задачі досліджень. Мета пропонованої роботи - розробка теоретичних основ і технології анодного окиснення міді в розчинах сульфатної кислоти; визначення основних технологічних принципів конструювання електролізера для даного процесу; встановлення оптимальних умов анодного окиснення міді з одержанням концентрованих розчинів міді (II) сульфату та мідного купоросу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ МІДІ (ІІ) СУЛЬФАТУ ТА МІДНОГО КУПОРОСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок