Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА, КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ О.Г.ЛОТОЦЬКОГО (1890-і – 1930-і рр.)

ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА, КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ О.Г.ЛОТОЦЬКОГО (1890-і – 1930-і рр.)

Назва:
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА, КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ О.Г.ЛОТОЦЬКОГО (1890-і – 1930-і рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ШВИДКИЙ Василь Павлович
УДК 947.7. (1890 / 1930) +
929 Лотоцький О.Г.
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА, КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ
ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ О.Г.ЛОТОЦЬКОГО
(1890-і – 1930-і рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії культури українського народу Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук
Даниленко Василь Михайлович,
Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, провідний науковий співробітник відділу вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Реєнт Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України, заступник директора, завідувач відділу історії України ХІХ – початку ХХ століття
кандидат історичних наук
Кокін Сергій Анатолійович,
Державний архів Служби безпеки України, головний науковий співробітник
Провідна організація: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 30.03.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий 26.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. У розвитку будь-яких історичних подій чи явищ чільне місце займають конкретні особистості, їхні ідеї та вчинки. Через аналіз їх життя та діяльності можна реконструювати правдиву, ідеологічно незашорену картину суспільного життя.
Олександр Гнатович Лотоцький (1870 – 1939) як активний учасник національно-визвольного руху кінця ХІХ – першої половини ХХ століття і видатний науковець та публіцист мав значний вплив на громадсько-політичну діяльність українських громад, формування державної політики українських урядів у сфері релігійних відносин. Разом з тим, відсутність в українській історичній науці спеціального дослідження про О.Г.Лотоцького, актуалізує поглиблене вивчення його громадсько-політичної, культурно-освітньої та наукової діяльності, відтворення повної наукової біографії вченого, осмислення його місця і ролі у вітчизняній історії. При цьому суттєвим є введення до наукового обігу нових джерел як необхідної умови об'єктивного і всебічного висвітлення біографії визначного історичного діяча. Нарешті, надзвичайно важливим є ознайомлення громадського загалу з літературно-публіцистичною спадщиною вченого, вивчення та популяризації його праць. Відтак, дослідження має важливе значення не лише для всебічної оцінки творчості ученого, але й для рельєфнішого відтворення динаміки українського історичного процесу цього періоду.
Об'єктом дослідження є наукова біографія й творча праця О.Г.Лотоцького в Україні і на еміграції.
Предметом вивчення стала громадсько-політична, культурно-освітня та наукова діяльність, а також літературно-публіцистична спадщина О.Г.Лотоцького як одна із складових розвитку вітчизняної історичної науки й літератури.
Хронологічні межі обумовлюються специфікою дослідження персоналії й охоплюють життєвий шлях та діяльність вченого в 1890 – 1939 рр.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження теми було розпочате в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Завершення й апробацію основних положень дисертації здійснено в рамках наукової проблеми “Культура українського народу як чинник національно-державного розвитку (ХХ ст.)”, що розроблялася у відділі історії культури українського народу Інституту історії України НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА, КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ О.Г.ЛОТОЦЬКОГО (1890-і – 1930-і рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок