Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В УКРАЇНІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В УКРАЇНІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ЯРЕМЕНКО Людмила Михайлівна
УДК 338.242:378.1
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.00.03 – економіка та управління
національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Міністерства освіти і науки України, м. Переяслав-Хмельницький.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Каленюк Ірина Сергіївна,
ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет імені
Григорія Сковороди»,
професор кафедри економіки
підприємства і підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Антошкіна Лідія Іванівна,
Бердянський університет
менеджменту і бізнесу, ректор
кандидат економічних наук
Кузнєцова Ольга Михайлівна,
Науково-дослідний інститут праці і
зайнятості населення Міністерства праці та
соціальної політики України і НАН України,
старший науковий співробітник
Захист дисертації відбудеться 12 червня 2008 року о 14.00. годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту (НДЕІ) за адресою: 01103, м. Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, п’ятий поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕІ за адресою: 01103, м. Київ-103, бул. Дружби народів, 28, перший поверх.
Автореферат розіслано 7 травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник О.Ю. Рудченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасному суспільстві вища освіта стає одним із визначальних чинників динамічного соціально-економічного розвитку країни. На сьогоднішній день стає очевидним, що життя, достойне кожної людини, багато в чому визначається рівнем і якістю вищої освіти. Водночас висока якість вищої освіти можлива тільки за умови наявності ефективного організаційно-економічного механізму управління (ОЕМУ) вищою освітою. Державне управління вищою освітою в країнах світу розвивається і трансформується в нових умовах, на зміну централізованому жорсткому адміністративному контролю приходить гнучке управління автономними навчальними закладами, а вплив на їх діяльність здійснюється за допомогою різних організаційно-економічних методів та інструментів.
Система вищої освіти України перебуває у процесі постійного вдосконалення, що зумовлено трансформаційними змінами в суспільстві. Нових підходів потребує вся система управління вищою освітою, у тому числі і діюча практика її фінансування. З одного боку, потребує вдосконалення механізм управління освіти державою, зокрема проблеми – ефективної системи державного управління, розробки принципово нових підходів до форм і методів управління; визначення науково обґрунтованих обсягів та нормативів державного фінансування; з іншого — обсяги фінансування закладів вищої освіти не відповідають не тільки об’єктивним потребам суспільства, а й навіть державному замовленню. Система державного управління має базуватися на механізмах і стимулах, що впливатимуть на поведінку вищих навчальних закладів (ВНЗ) і будуть примушувати їх підвищувати якість освітніх послуг та нести відповідальність за результати своєї діяльності.
Дослідженню проблем організаційно-економічних механізмів управління вищою освітою, диверсифікації джерел її фінансування в Україні присвячені наукові праці таких учених: В. Андрієнка, Л. Антошкіної, Т. Боголіб, І. Бондар, Й. Бескида, І. Каленюк, В. Кременя, Е. Лібанової, В. Марцинкевича, К. Павлюк, М. Яструбського та інших. Питання щодо державного управління системою вищої освіти висвітлюються в дослідженнях Б. Данилишина, І. Животовської, С. Зарецької, І. Ішиної, К. Корсака, В. Лугового, О. Яришко та інших.
Актуальність даної проблеми визначається насамперед важливою роллю державних ресурсів у фінансово-господарській діяльності ВНЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок