Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ВИБОРУ ВАРІАНТІВ ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ, ЩО ПІДТОПЛЮЮТЬСЯ

ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ВИБОРУ ВАРІАНТІВ ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ, ЩО ПІДТОПЛЮЮТЬСЯ

Назва:
ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ВИБОРУ ВАРІАНТІВ ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ, ЩО ПІДТОПЛЮЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,89 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Чернець Оксана Петрівна
УДК 711.11
ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ВИБОРУ ВАРІАНТІВ ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ, ЩО ПІДТОПЛЮЮТЬСЯ
05.23.20. Містобудування та територіальне планування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001 рік
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Осітнянко Андрій Петрович, доцент кафедри міського будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Клюшниченко Є.Є., директор науково-дослідного проектного інституту НДПІ містобудування.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Шаповалов Е.В., керівник інженерно-планувального відділу Державного інституту проектування міст ДІПРОМІСТО.
Провідна установа: Харківська державна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 15.06.2001 р. о 13 годині в а.466 на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури, 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський пр., 31
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури, 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський пр., 31
Автореферат розісланий “ 14 “ травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ісаєв О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Містобудівне освоєння територій, експлуатація будинків, споруд та інших об'єктів, які розташовані на грунтах з слабкою проникливістю води, практично завжди супроводжується накопиченням вологи в товщі грунтів та під'ємом рівня грунтових вод (надалі РГВ).
Актуальність теми. На території України підтоплення забудованих територій прийняло регіональний характер і за останні 30 - 40 років захопило біля 70 % територій південних міст, підтоплено 1841 населений пункт, що складає приблизно 160 тис. га забудованих територій, і біля 850 тис. га орних земель.
Для попередження процесу підтоплення або значного послаблення його впливу необхідно розробити інструмент прогнозування нового РГВ, визначення такого функціонального використання і просторово-планувального рішення території, що мінімізує витрати на інженерний захист. Це можливо тільки на основі знання основних закономірностей формування природного і штучного (техногенного) водного режиму як цілих регіонів, так і окремих ділянок. Відсутність методів прогнозу підтоплення забудованих територій, як природно-техногенних систем, не дозволяє своєчасно (тобто ще на стадії вишукувань і проектування) встановлювати можливість підтоплення, час і масштаби його проявлення, визначити оптимальні, з точки зору впливу на природне середовище, варіанти забудови, передбачити комплекс заходів інженерного захисту.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Розроблена модель забудованої території, алгоритм її проектування, методика прогнозування РГВ були використані НДІТІАМ при розробці концепції генплану м. Києва (в рамках науково-проектної роботи “Науково-методичне обгрунтування та забезпечення розробки Генерального плану та Проекту планування приміської і зеленої зон м. Києва”, інв. №2111/1 договір 50/98-99), КНУБА в методичних розробках, курсовому і дипломному проектуванні на кафедрах міського будівництва, містобудування.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка методики раціонального вибору варіантів забудови територій, що підтоплюються, на основі прогнозу рівня грунтових вод для різноманітних зон міста, що дозволяє запобігти підвищення РГВ, враховує повну сукупність взаємозв'язків, які виникають між антропогенними (будівельними, планувальними) і природними елементами забудованої території.
Основні завдання дослідження:
аналіз і систематизація природних умов і факторів, які впливають на зміну рівня грунтових вод;
виявлення і оцінка техногенних навантажень на природне середовище в залежності від типу містобудівного освоєння території;
розробка структурної, структурно-логічної моделей природно-техногенної системи - забудованої території;
створення інформаційної моделі;
розробка математичної моделі прогнозу рівня грунтових вод, обгрунтування вибору різносної схеми;
визначення методу оптимізації планувального рішення;
розробка алгоритмів функціонування підсистеми;
розробка технології вибору варіантів забудови, оцінки стану природного середовища, обгрунтування комплексу заходів по його захисту, графічний вивід інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ВИБОРУ ВАРІАНТІВ ЗАБУДОВИ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ, ЩО ПІДТОПЛЮЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок