Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ЕКСПРЕСІОНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 20-40-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

ПОЕТИКА ЕКСПРЕСІОНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 20-40-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПОЕТИКА ЕКСПРЕСІОНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 20-40-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,41 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Петренко Леся Ярославівна
УДК 821.161.2
ПОЕТИКА ЕКСПРЕСІОНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
20-40-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 — українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Хороб Степан Іванович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри української літератури,
директор Інституту філології.
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри теорії літератури та
порівняльного літературознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Барчан Валентина Володимирівна,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри української літератури.
Захист відбудеться „ 29 лютого 2008 р. о годині на засіданні спеціалізовaної вченої ради К 20.051.07 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: м. Івано-Франківськ,
вул. Шевченка, 57.
Автореферат розісланий „ 25 ” січня 2008р.
Учений секретар Р.В.Піхманець
спеціалізованої вченої ради


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українська література 20-40-х років ХХ століття прагнула максимально використати свій історичний шанс. На хвилі виникнення модерністських тенденцій вона засвідчила становлення нового типу художнього мислення, його поліаспектність і динамізм. Експресіонізм, який склався в контексті західноєвропейської культури ХХ століття, можна розглядати як самодостатнє явище в українській літературі та мистецтві означеного періоду.
Незаангажованість, розкутість сучасної літературознавчої науки відкриває можливість максимально наблизитися до справжньої об’єктивності, осягнути реальний стан речей без кон’юнктурних упереджень й ідеологічної заданості. Це спонукає до проведення дискусії навколо виявлення джерел, естетики і поетики експресіоністичного типу художнього мислення на українському ґрунті, визначення спільних рис у творчому процесі експресіоністів, використовуючи знання про західноєвропейський експресіонізм з урахуванням зміни ідейно-естетичних параметрів національного літературознавства та мистецтвознавства.
Актуальність дослідження. Питання про модерністські напрями української літератури, зокрема експресіонізм, і в теоретичному, і в історико-літературному плані є складним, тому й насьогодні залишається відкритим. В українському літературознавстві з початку 90-х років ХХ ст. стало помітним прагнення до вивчення експресіоністичного типу художнього мислення, проте здебільшого констатаційно, у формі загальних суджень. Різноаспектність та своєрідність експресіоністичної поетики українських авторів вимагає ґрунтовного дослідження на рівні окремих персоналій та в структурі певних творів, а також у річищі загального художньо-естетичного явища. Наразі виникає потреба арґументовано з’ясувати суть та провідні тенденції розвитку експресіоністичної моделі художнього мислення в контексті загальноукраїнського і західноєвропейського літературного процесу. Важливим бачиться питання поєднання з національними традиціями засвоюваних здобутків зарубіжних наукових шкіл та оптимального застосування такого дослідницького арсеналу до вивчення особливостей розвитку української літератури, складного процесу її входження в світовий простір.
Одночасно першочерговою залишається проблема специфіки літературного процесу в українському письменстві як на рівні окремих особистостей, так і у визначенні спільних рис авторів-експресіоністів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЕТИКА ЕКСПРЕСІОНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 20-40-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок