Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поняття предмета в контексті єдності дедукції категорій та ідей розуму

Поняття предмета в контексті єдності дедукції категорій та ідей розуму

Назва:
Поняття предмета в контексті єдності дедукції категорій та ідей розуму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Федорченко Юрій Володимирович
УДК 165.23.-322
Поняття предмета в контексті єдності дедукції категорій
та ідей розуму
Спеціальність 09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2005
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Дем’янов Володимир Олександрович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Соловей Леонід Антонович
Київський національний університет будівництва та архітектури,
професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, старший науковий співробітник
Андрос Євген Іванович
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник відділу філософської антропології
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів
Захист відбудеться 21 лютого 2005р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розіслано 20 січня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Однією з найвпливовіших течій сучасної філософії залишається трансцендентальна філософія. Так склалося, що українські філософи тривалий час перебували поза межами тих дискусій, які мали місце в трансцендентальній філософії. Ситуація не набагато змінилася і сьогодні.
Дана робота становить собою спробу долучитися до загальноєвропейських дискусій, що мають місце в трансцендентальній філософії. Робота присвячена одному із ключових її питань, а саме – проблемі предмета. Еквівокативність поняття предмета містить в собі значну перешкоду для досліджень в царині теорії пізнання. Значною мірою від можливості експлікації даного поняття залежить усвідомлення самої можливості теорії пізнання. Тож адекватне прояснення даного поняття є дуже важливим для обґрунтування можливості самої теорії пізнання.
Проблема предмета осмислюється нами в контексті єдності дедукції чистих понять розсудку та понять розуму. Поняття трансцендентальної дедукції становить, як відомо, ядро всієї трансцендентальної філософії. Тож актуальною нам видається розробка поняття предмета саме в контексті з’ясування суті трансцендентальної дедукції, яке здійснюється саме в контексті з’ясування єдності дедукції категорій та ідей розуму.
Аналіз трансцендентальної дедукції ідей розуму в контексті заявленої теми набуває особливої актуальності. Це питання майже зовсім не привертало до себе уваги вітчизняних філософів, тоді як у західноєвропейській філософії воно викликає багато дискусій навколо себе. Тож актуальною видається нам спроба долучитися до таких дискусій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності з Комплексною програмою Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” (Науковий керівник академік НАН України Губерський Л.В.), НДР №01БФ041-01 “Філософська та політологічна освіта в Україні на перетині тисячоліть”.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Розробка нашої теми в тому контексті, в якому ми її розглядаємо, розпочата Декартом, який фактично вперше визнав, що питанню про предмет має передувати питання про конституювання предмета; Кант по-новому поставив це питання. Якщо Декарт ставив питання: чому я взагалі можу вірити в існування предмета, то Кант поставив питання: як можливий предмет, в існуванні якого я не маю сумніву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Поняття предмета в контексті єдності дедукції категорій та ідей розуму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок