Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО РЕФОРМУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО РЕФОРМУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО РЕФОРМУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ІЛЬЧЕНКО СВІТЛАНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 656.615.003
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО РЕФОРМУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ
Спеціальність 08.00.04. – економіка та управління підприємствами
(економіка морського та річкового транспорту)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному морському університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Махуренко Геннадій Сергійович, Одеський національний морський університет, завідувач кафедри економічної теорії та кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Вінніков Володимир Васильович,
Одеська національна морська академія,
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту і економіки морського транспорту
кандидат економічних наук, доцент
Нікулін Сергій Георгійович,
Державний проектно-розвідувальний та науково-дослідний інститут морського транспорту “ЧорноморНДІпроект” Міністерства транспорту та зв'язку України, директор
Захист відбудеться “ 24” січня 2008 р. о 12 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 21 грудня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________ Н.Г.Ковальова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Морські порти мають велике значення у розвитку економіки країни. Для того, щоб мати ефективну морську транспортну систему, морські порти повинні гарантувати надання послуг високого рівня. Основна мета морського транспорту – забезпечення швидкого і безпечного перевезення вантажів і пасажирів таким чином, щоб витрати для пасажирів (оплата і час) і для вантажовідправників (тарифи і час) були мінімізовані, а якість послуг, що надаються, постійно покращувалась. Кажучи про роль сучасного морського порту варто відзначити, що морські порти є складовою частиною транспортної системи, де поряд з перевалкою і збереженням вантажів і обробкою суден надаються багатофункціональні послуги промислового характеру, післе чого товари і послуги отримують додаткову вартість. Фактично, морські порти є багатомірними системами, які мають бути інтегровані в логістичні ланцюжки для якісного виконання усіх своїх функцій. Морський порт потребує високо розвинуту інфраструктуру, міцні зв?язки з різними підприємствами, розвинуту систему управління та висококваліфіковані кадри.
Протягом останніх десятиріч відбулися суттєві зміни на транспорті, пов?язані з упровадженням ринкових відносин в галузі, приватизацією підприємств, розвитком орендних і лізінгових форм господарювання. Разом з цим, морські порти України залишились в державній формі власності зі застарілою організаційно-правовою структурою управління.
Теоретичні та практичні аспекти функціонування й розвитку морських портів в нових умовах розглядались у працях відчизняних учених, таких як Буркинський Б.В., Вінніков В.В., Воробйов Ю.Л., Дергачов В.О., Кібік О.М., Колодін А.Л., Котлубай М.І., Котлубай О.М., Лапкіна І.О., Махуренко Г.С., Морозова І.В., Нікулін С.Г., Постан М.Я., Примачов М.Т., Ревенко В.Л., Сич Є.М., Степанов О.М., Холоденко А.М., Цвєтов Ю.М., Чекаловець В.І., Шинкаренко В.Г., Якушенко В.Г. і багатьох інших.
Організаційно-правові форми реформування морських портів, адекватні ринковому середовищу, характеризуються орієнтацією на прибуток, адаптивністю до кон?юнктурних змін, самостійністю у виборі напрямку і засобів діяльності, високим рівнем мотивації робітника.
Відома участь приватних фірм в забезпеченні послуг портів, досвід їх праці дозволяє впровадити прогресивні схеми роботи порту, а міжнародний досвід показує, що приватна участь значно покращує результати діяльності тих портів, де воно було введено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО РЕФОРМУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок