Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДПРИЄМНИЦТВА В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

СИСТЕМА ПІДПРИЄМНИЦТВА В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
СИСТЕМА ПІДПРИЄМНИЦТВА В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Юріна Наталія Олександрівна
УДК 334.012.64
СИСТЕМА ПІДПРИЄМНИЦТВА В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ
ЕКОНОМІКОЮ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного
університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Семенов Анатолій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної теорії
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Українська Лариса Олегівна, Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії (м. Харків);
кандидат економічних наук Вишневська Олена Миколаївна, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Львів).
Захист дисертації відбудеться 26 квітня 2006 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного
університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 23 березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток перехідного періоду економіки України ініціює докорінні структурні зміни в усіх сферах економіки, що відбиваються в першу чергу на економічній поведінці суб'єктів підприємництва. Досвід господарювання більшості розвинутих країн свідчить, що реформування і зміцнення економіки країни справедливо асоціюється з формуванням економічної ініціативи і підприємницьких структур, з тісним співробітництвом між великими та малими підприємствами. Це проявляється в ефективній мобілізації і використанні ресурсів, упровадженні нових форм і методів організації виробництва, вирішенні проблем зайнятості і безробіття, забезпеченні соціальної стабільності суспільства, закріпленні стійких позицій на внутрішніх і зовнішніх ринках, формуванні нових ринкових ніш.
Вважається, що економіка держави функціонує нормально, якщо на 100 мешканців приходиться не менше одного підприємства. У США цей показник дорівнює 13, в Японії – 12, у Чехії – 10, а в Україні на одну підприємницьку структуру приходиться 200 мешканців.
Проблемі дослідження тенденцій розвитку і підтримки бізнесу в країнах з розвинутою економікою й в умовах реформування приділяють увагу закордонні і вітчизняні вчені: Є. Бухвальд, З. Варналій, О. Вишневська, Л. Воротіна, В. Геєць, Л. Дмитриченко, П. Єгоров, І. Комарницький, В. Кредісов, А. Лиманський, Ю. Лисенко, В. Ляшенко, С. Мочерний, С. Реверчук, В. Рубе, А. Садєков, А. Семенов, В. Сизоненко, Г. Тарасенко, Л. Українська та інші.
Критичний аналіз наукових досліджень сфери бізнесу показав, що більшість напрямків цієї сфери аналізу характеризується недостатньо комплексною і системною розробкою і вимагають подальшого теоретичного обґрунтування, узагальнення накопиченого досвіду, розробки необхідного методологічного забезпечення. Проведений аналіз цієї сфери економіки дозволив дійти висновків, що недостатньо дослідженими залишаються питання політекономічного обґрунтування механізмів стимулювання підприємницької діяльності, які були б адекватними конкретній стадії трансформації економіки, її орієнтації на інноваційну і соціальну сфери. Актуальність і практичне значення проблем розвитку системи підприємництва обумовили вибір теми дослідження, його ціль, основні задачі, структурні елементи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДПРИЄМНИЦТВА В КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок