Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ І ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ І ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ І ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 330.101+336.221(477)
Вишневська Олена Миколаївна
ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ І ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ
ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ:
ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Тарасенко Галина Дем’янівна,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Дмитриченко Лілія Іванівна,
Донецький національний університет, професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук Єгорова Тетяна Михайлівна,
Міністерство фінансів України, заступник начальника управління аналітичного забезпечення – начальник відділу департаменту організаційно-аналітичного забезпечення діяльності Міністра
Провідна установа
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії
Захист відбудеться "26" листопада 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 23 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реалізація стратегічного курсу України на побудову соціально орієнтованої економіки європейського типу вимагає радикального підвищення ефективності суспільного сектору господарства і його центрального елементу – податкової системи. Разом з тим загальновизнано, що саме в цьому відношенні залишається багато невирішених проблем. Одна з головних причин такого положення – недостатній розвиток податкової теорії періоду трансформаційних перетворень економіки.
У промислово розвинених країнах наука про податки спирається на надійний фундамент результатів, що накопичувалися протягом багатьох десятиліть у рамках відомих наукових напрямів, таких як податкові теорії економіки добробуту, оптимального оподаткування, суспільного вибору. У їхній розвиток вагомий внесок зробили фахівці зі світовим ім'ям: Е. Аткінсон, Дж. Б'юкенен, Ч. Маклур, Р. Масгрейв, Дж. Стігліц, В. Танці, М. Фелдстайн та інші. Проте, за визнанням основоположника сучасних теорій суспільних фінансів Р. Масгрейва, навіть у розвинених країнах у сфері оподаткування багато проблем ще далекі від остаточного вирішення й подальші перспективи у цьому відношенні поки залишаються невизначеними.
Що ж стосується вітчизняних досліджень, то багато з них присвячені переважно прикладним аспектам оподаткування, а фундаментальні роботи О. Василика, І. Луніної, П. Мельника, В. Опаріна, А. Соколовської, В. Федосова, що з'явилися в останні роки, не охоплюють усього спектра виникаючих тут актуальних питань. Особливо великі прогалини спостерігаються в частині політекономічного обґрунтування принципів оподаткування, адекватних умовам трансформаційних перетворень і переходу на інноваційний шлях розвитку економіки. Необхідність подальших досліджень у цій сфері визначили вибір теми і методів дослідження, його мету і задачі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію підготовлено відповідно до плану наукових досліджень Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (тема "Політична економія: актуальні проблеми в умовах транзитивності", номер державної реєстрації Н-21-99) та Інституту економіки промисловості НАН України, м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ І ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок