Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> прогнозування низькочастотних пульсацій тиску у радіально-осьових гідротурбінах та шляхи їх зменшення

прогнозування низькочастотних пульсацій тиску у радіально-осьових гідротурбінах та шляхи їх зменшення

Назва:
прогнозування низькочастотних пульсацій тиску у радіально-осьових гідротурбінах та шляхи їх зменшення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Кухтенков Юрій Михайлович
УДК 621.224.24
прогнозування низькочастотних пульсацій тиску
у радіально-осьових гідротурбінах
та шляхи їх зменшення
Спеціальність 05.05.17 – гідравлічні машини та гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гідравлічних машин Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Завялов Павло Сергійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри гідравлічих машин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Косторной Сергій Дмитрович,
Сумський державний аграрний університет,
професор кафедри вищої математики
кандидат технічних наук
Жиленко Валерій Дмитрович,
Східне відділення НВЦ „Техдіагаз” (м. Харків), начальник відділення
Захист відбудеться “15” травня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.11 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “29” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Юдін Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вібраційний стан у гідротурбінах у значному ступені залежить від пульсацій тиску, які обумовлені рухом вихрових джгутів за робочими колесами у відсмоктуючій трубі. Експериментально встановлено, що у гідротурбінах на режимах недовантаження та форсування потужності трапляється наявність одного або декількох вихрових джгутів. Силова взаємодія вихорів з елементами проточного тракту може призвезти до серйозних аварій. В більшості ці вихрові джгути мають складну просторову гвинтову форму, тому для розрахунку пульсацій тиску треба використовувати просторові математичні моделі.
Технічні показники сучасних гідротурбін достатньо високі, тому для їхнього подальшого поліпшення треба удосконалювати методики розрахунку пульсаційних характеристик гідротурбіни, які характеризують рівень нестаціонарності гідротурбіни.
В звязку зі складністю задачі доцільно використовувати блочну структуру математичної моделі, що забезпечує єдність та повноту опису робочого процесу. Математичні моделі для розрахунків низькочастотних пульсацій тиску повинні бути досить простими і в той же час, достатньо повно відображати закономірності робочого процесу, забезпечуючи необхідну точність розрахунків амплітуд та частот пульсацій тиску у проточній частині гідротурбін.
Застосування просторових моделей у розрахунках джгутових пульсацій тиску з використанням ЕОМ вказує на необхіднсть подальшого удосконалення існуючих та створення нових методик.
Таким чином, прогнозування пульсаційних характеристик шляхом створення нових методик їх розрахунків на основі розроблення просторових математичних моделей руху вихрових джгутів у відсмоктуючій трубі дозволяє уточнити розрахунки на динамічну міцність, збільшити надійність, довговічність і точніше вказати зону експлуатаційних режимів роботи гідротурбіни. Це є актуальним науково-практичним завданням, рішенню якого й присвячена дана робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася на кафедрі гідравлічних машин НТУ «ХПІ». У дисертаційній роботі використані результати, які отримані здобувачем при виконанні держбюджетних тем МОН України: "Математичне моделювання робочого процесу гідротурбін з метою розробки нових зразків для України, включаючи реконструкцію ГЕС, малу енергетику, і на експорт"
(1997-1999 р.р.), "Математичне моделювання просторових потоків і робочого процесу гідротурбін" (2000-2002 р.р., ДР №0100U001698) і „Визначення характерних закономірностей робочого процесу у високонапірних гідротурбінах з широким діапазоном експлуатаційних напорів та витрат”
(2003-2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: прогнозування низькочастотних пульсацій тиску у радіально-осьових гідротурбінах та шляхи їх зменшення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок