Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СПОСОБІВ ОТРИМАННЯ ЦЕЛЮЛОЗИ ПІДВИЩЕНОГО ВИХОДУ З ДЕРЕВИНИ ТОПОЛІ

РОЗРОБКА СПОСОБІВ ОТРИМАННЯ ЦЕЛЮЛОЗИ ПІДВИЩЕНОГО ВИХОДУ З ДЕРЕВИНИ ТОПОЛІ

Назва:
РОЗРОБКА СПОСОБІВ ОТРИМАННЯ ЦЕЛЮЛОЗИ ПІДВИЩЕНОГО ВИХОДУ З ДЕРЕВИНИ ТОПОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
ЧЕРЬОПКІНА РОМАНІЯ ІВАНІВНА
УДК 676.163/168:22.655.344:242:084
РОЗРОБКА СПОСОБІВ ОТРИМАННЯ ЦЕЛЮЛОЗИ ПІДВИЩЕНОГО ВИХОДУ З ДЕРЕВИНИ ТОПОЛІ
Спеціальність 05.17.22 - Технологія та обладнання
хімічної переробки деревини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України на кафедрі екології та технології рослинних полімерів
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Примаков Семен Пилипович,
Національний технічний університет України „КПІ”
Міністерства освіти і науки України, професор кафедри
екології та технології рослинних полімерів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ірклей Валерій Михайлович,
Київський національний університет технологій та
дизайну Міністерства освіти і науки України, професор
кафедри технології полімерів і хімічних волокон;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Лозовик Микола Терентійович,
ВАТ „Український науково-дослідний інститут паперу”,
голова правління
Провідна організація: Національний лісотехнічний університет України
Міністерства освіти і науки України,
кафедра хімічної технології переробки деревини
Захист відбудеться 12.02.2007 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 у Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 21, ауд. 209.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 09.01.2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05
кандидат технічних наук, професор В.Я.Круглицька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Продукція целюлозно-паперової галузі має винятково важливе значення для розвитку культури, освіти і науково-технічного прогресу, у зв'язку із цим світова целюлозно-паперова промисловість динамічно розвивається, а її продукція подвоюється кожні 15 років.
Середньосвітове споживання паперу та картону на душу населення сьогодні становить близько 50 кг, у деяких розвинених країнах воно перевищує 250 - 300 кг/рік, а в Україні цей показник становить лише близько 20 кг/рік. Це пояснюється тим, що після розпаду СРСР в Україні практично відсутнє виробництво целюлози, а тому основну волокнисту сировину для виробництва різних видів паперу і картону - целюлозу Україна імпортує.
Для України, яка не має значних лісових запасів, досить перспективним напрямком для вирішення насущних проблем і розширення сировинної бази целюлозно-паперової промисловості є вирощування порід дерев, які швидко ростуть. За прогнозами Продовольчої і лісової організації ООН (FАО), уже на початку XXI століття майже половина потреб людського суспільства в деревині буде задовольнятися за рахунок її плантаційного вирощування.
Найбільш перспективною породою деревини, яка швидко росте, для організації її плантаційного вирощування в Україні є канадська тополя (Populas deltoids), середньорічний приріст якої досягає не менш 25 щільних м3/га. Деревина канадської тополі вже у віці 10 - 15 років придатна для одержання якісних напівфабрикатів різного призначення: целюлози високого виходу, напівцелюлози, деревної маси, які використовуються для виробництва паперу і картону та хімічного перероблення.
Згідно з Державною програмою розвитку лісопромислового комплексу України на період до 2015 року в Україні передбачено створення нових виробничих потужностей, а також реконструкція та модернізація діючих підприємств ЦПП з метою скорочення дефіциту волокнистих напівфабрикатів, зменшення імпорту целюлози, створення власної сировинної бази.
Виходячи з викладеного вище зрозуміло, що розробка технологічних режимів одержання якісної целюлози підвищеного виходу з деревини канадської тополі для забезпечення целюлозно-паперової галузі України сировиною власного виробництва є актуальним народногосподарським завданням для створення конкурентоспроможної картонно-паперової продукції та виробів з неї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА СПОСОБІВ ОТРИМАННЯ ЦЕЛЮЛОЗИ ПІДВИЩЕНОГО ВИХОДУ З ДЕРЕВИНИ ТОПОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок