Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ІВАНА ОГІЄНКА

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ІВАНА ОГІЄНКА

Назва:
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ІВАНА ОГІЄНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,68 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Київський університет імені Тараса Шевченка
МАРУШКЕВИЧ Алла Адамівна
УДК 371.302:371.04.
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА
ІВАНА ОГІЄНКА
Спеціальність 13.00.01 - теорія та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант - доктор педагогічних наук, професор
Алексюк Анатолій Миколайович, Київський
університет імені Тараса Шевченка, професор.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України
Ничкало Нелля Григорівна, Інститут педагогіки і
психології професійної освіти АПН України, заступник директора;
- доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Ступарик Богдан Михайлович, Прикарпатський державний університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри історії педагогіки;
- доктор педагогічних наук, професор Золотухіна Світлана Трохимівна, Харківський педагогічний університет імені Григорія Сковороди, професор кафедри педагогіки.
Провідна установа - Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 6 жовтня 1999 р. о 14.00 год. На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 у Київському університеті імені Тараса Шевченка (252601, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 317).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252601, м.Київ, вул. Володимирська, 58, кімн. 10).
Автореферат розіслано 6 вересня 1999 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Н.Корнєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження теми. Пошуку нових концептуальних підходів до розв’язання проблеми поліпшення освіти, навчання і виховання та створенню цілісної концепції вітчизняної педагогіки сприяє вивчення досвіду творчих викладачів, учених, керівників освітніх закладів, які в минулому працювали в галузі освіти, над структуруванням та прогнозуванням навчально-виховної системи в Україні. Врахування і практичне застосування окремих актуальних напрямів об’єктивного досвіду може сприяти здійсненню кардинальних освітніх реформ. На жаль, за радянської доби науковий доробок українських педагогів достатньою мірою не вивчався, цілі його пласти залишалися поза межами наукових розробок, а імена багатьох учених довгий час перебували у забутті.
Об’єктивне розуміння історичних закономірностей, процесів становлення і розвитку української педагогіки, врахування внеску в її теорію і практику досягнень визначних особистостей має вагоме значення для розвитку цієї науки.
Оскільки у попередні десятиріччя історіографії української національної педагогіки приділялося невиправдано мало уваги, до цієї пори залишається недостатньо вивченою спадщина вчених світового рівня - І.Огієнка, С.Сірополка, С.Русової, І.Стешенка, Г.Ващенка, Я.Чепіги, А.Волошина, Б.Грінченка, Х.Алчевської та інших. Об’єктивна історична справедливість вимагає всебічного аналізу їх наукового доробку.
У цьому аспекті принципового значення набуває науково-педагогічна спадщина Івана Огієнка, визначного українського вченого, одного з фундаторів національної освіти в Україні, церковного, громадського і політичного діяча.
Під науково-педагогічною спадщиною Івана Огієнка розуміємо систему його переконань та ідей про управління, навчання, виховання, що знайшло своє розкриття в опублікованих і неопублікованих працях: архівних документах, шкільних підручниках, посібниках для вчителів та самоосвіти, методичних розробках, рекомендаціях, порадниках для молоді, посібниках для батьків, словниках, морально-етичних проповідях, шкільних молитвах тощо.
Науково-педагогічна спадщина Івана Огієнка містить ідеї, які можуть прислужитися в нинішніх умовах реформування та оновлення змісту освіти. Вона включає широкий спектр науково обгрунтованих проблем, що можуть стати основою численних курсів для вузів України. Цим визначається не тільки теоретичне, а й практичне значення дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ІВАНА ОГІЄНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок