Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМЕНТАБЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

КОМЕНТАБЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
КОМЕНТАБЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОСЕНКО Оксана Павлівна
УДК 811.111’06’42’367.625
КОМЕНТАБЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ
В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : кандидат філологічних наук, доцент
Литвак Семен Якович,
доцент кафедри теорії та практики перекладу
Гуманітарного університету “Запорізький інститут
державного та муніципального управління”
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Швачко Світлана Олексіївна,
професор кафедри перекладу
Сумського державного університету
кандидат філологічних наук
Домброван Тетяна Іванівна,
доцент кафедри граматики англійської мови
Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова
Провідна установа – Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича,
кафедра германського, загального і порівняльного мовознавства,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться "6" червня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.04 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий " " ________ 2007 р.
Учений секретар к. філол. н., доцент
спеціалізованої вченої ради Н.В. Пирлік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна лінгвістика, що має безсумнівні досягнення як у сфері теоретичних досліджень, так і в галузі їхнього практичного застосування, тим не менш постійно шукає нові шляхи вивчення мови, в першу чергу – вивчення лінгвопрагматичних і лінгвокогнітивних аспектів функціонування мовних одиниць (А.Д. Бєлова, В.В. Богданов, О.П. Воробйова, О.С. Кубрякова, В.О. Лукін, І.М. Колегаєва, А.М. Приходько, О.О. Селіванова). Дослідження коментабельних дієслів (таких, що приєднують у складнопідрядному реченні підрядне додаткове зі сполучником that) на матеріалі різних мов (М.М. Богдан, І.І. Кравченко, А.М. Малявіна, Л.Ф. Ткаченко), у тому числі й на матеріалі англійської мови (А.К. Джаббаров, В.О. Коваленко, У.Л. Чейф, T. Deutscher, C. Fillmore, P. Kiparsky, I. Roberts), проводилося у межах синтаксису окремого речення. Категорія коментабельності тією чи іншою мірою розглядалась науковцями під час дослідження суміжних до коментабельності явищ – засвідченості (Н.О. Козінцева), евіденціальності (О.А. Кобріна), авторизації (В.А. Ригованова). Окремих питань коментабельності торкаються у своїх роботах, присвячених питанням модусу _ диктуму, Н.Д. Арутюнова, Є.В. Падучева, А.В. Прокопенко, Л.Ф. Ткаченко, Н.К. Оніпенко.
Актуальність вибору проблеми визначається, по-перше, загальною спрямованістю сучасних мовознавчих студій на когнітивно-дискурсійне осягнення мовних і мовленнєвих явищ, по-друге, потребою комплексного вивчення коментабельних конструкцій, що забезпечують зв’язність, інформативність та цілісність англомовного тексту. Необхідність такого вивчення зумовлена тим, що структурні особливості та здатність коментабельних конструкцій накопичувати інформаційно-комунікативні якості тексту досі не були об’єктом спеціального дослідження в англійській мові.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, темами. Роботу виконано в межах комплексної наукової теми факультету іноземної філології Запорізького національного університету „Когнітивно-дискурсивні аспекти функціонування мовних одиниць” (держреєстрація № 0103U002181).
Метою роботи є встановлення закономірностей та особливостей уживання коментабельних конструкцій у структурно-семантичному та комунікативно-функціональному аспектах у реченні та тексті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМЕНТАБЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок