Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗДІЛЕНО-СУМІСНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ І ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ ТРАНЗИТИВНОГО СУСПІЛЬСТВА

РОЗДІЛЕНО-СУМІСНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ І ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ ТРАНЗИТИВНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
РОЗДІЛЕНО-СУМІСНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ І ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ ТРАНЗИТИВНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
АЛЕКСАНДРОВ ОЛЕКСІЙ ВАСИЛЬОВИЧ |
УДК 336.01:334.012.23
РОЗДІЛЕНО-СУМІСНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ І
ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ ТРАНЗИТИВНОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 08.01.01 економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
| –
доктор економічних наук, професор Задорожний Григорій Васильович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти
| –
доктор економічних наук, професор Глущенко Віктор Володимирович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансів і кредиту;

кандидат економічних наук, доцент Марченко Ольга Сергіївна, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії, м.Харків.
 
Провідна установа
| –
Донецький національний університет, кафедра економічної теорії, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 21.03.2003 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. V 67.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 20.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Соболєв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Накреслена програма розвитку реформ і стабілізації української економіки передбачає створення соціально орієнтованої ринкової економіки, що ефективно забезпечує ринок високотехнологічною, конкурентноздатною продукцією. Формування ринкової системи господарювання в Україні пов'язується із зростанням підприємницької активності у всіх сферах економіки. Серед перспективних напрямків створення конкурентноздатного суспільства є розвиток малого і середнього підприємництва. Саме цей сегмент суспільства є найбільш масовим, він визначає “середній клас” як соціальний базис стабільності будь-якої держави з демократичними підвалинами і ринковою економічною системою.
При формуванні в Україні ринкового господарства, інституціональних змін в економіці, радикальних перетворень у відносинах власності проблема становлення і розвитку малого бізнесу набуває величезного значення. Для такої перебудови промисловості України необхідні інвестиції, яких зараз гостро не вистачає. Тому поряд із традиційними формами інвестування викликають інтерес нові форми фінансових відносин – лізинг, франчайзинг, факторинг і форфейтинг, які через притаманні їм можливості можуть стати імпульсом технічного і технологічного переозброєння виробництва.
В економічному плані історія становлення людського суспільства – це історія розвитку розділено-сумісних відносин. Починаючи з первісних часів, людина бере участь у трудовому процесі за допомогою об'єднання з іншими людьми, але самостійно виконує частку сумісної праці.
Сумісно-розділена праця породжує як своє “інше” розділено-сумісну власність. Сумісно-розділена праця і розділено-сумісна власність лежать в основі і є складовою розділено-сумісних відносин. На наш погляд, розділено-сумісна природа економічних відносин у фінансовій сфері перехідного суспільства найбільш наглядно відображується у взаєминах між господарюючими суб’єктами, що складаються при реалізації таких операцій як лізинг, факторинг, франчайзинг, форфейтинг. Суть останніх полягає в тому, що сумісна праця сторін-суб'єктів цих відносин приводить до успішного завершення угоди – задоволення певної суспільної потреби. При цьому кожна із сторін має особливу зацікавленість, у чому виявляються відносини роздільності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗДІЛЕНО-СУМІСНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ І ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ ТРАНЗИТИВНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок