Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ В ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ В ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ В ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
Шевченко Інга Леонідівна
УДК 378.1: 371.34: 37.03
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ
МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ
В ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Растригіна Алла Миколаївна,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри вокально-хорових
дисциплін та методики музичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Падалка Галина Микитівна,
Національний педагогічний
університет імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри фортепіанного
виконавства і художньої культури;
кандидат педагогічних наук, доцент
Антонова Олена Євгенівна,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри педагогіки.
Захист відбудеться “20” березня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “18” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Довга


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ


Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку суспільства відбувається докорінна зміна цивілізаційних основ життєустрою, яка принципово впливає на онтологічну ситуацію. Індивідуалізовані можливості широкого доступу до культурних форм, що ґрунтуються на сучасних технологіях, приходять на зміну уніфіковано-масовому способу життя. Суспільний розвиток зумовлює орієнтацію освіти на розкриття здібностей і можливостей людини, забезпечення умов для розвитку її інтелектуальних умінь і створення такого освітнього середовища, яке давало б людині змогу одержувати якісну освіту протягом усього життя.
В умовах входження України до Європейського освітнього простору та переходу до парадигми неперервної професійної освіти і особистісно зорієнтованого виховання та навчання зростають вимоги до рівня професійної підготовки вчителя, його особистісних якостей, загальної культури. Сьогодні не викликає сумніву той факт, що компетентність, професіоналізм учителя в поєднанні з його творчою індивідуальністю значною мірою підвищують рівень освіченості, особистісного й культурного розвитку учня. Взаємовплив трьох макросистем: особистість – культура – суспільство зумовлює відповідність освіти сучасному рівню розвитку суспільства та культури. Таким чином окреслюється методологія сучасної філософії освіти, орієнтована на підготовку нового покоління фахівців – становлення гуманітарного типу особистості як творчого суб’єкта культури. Освіта має допомогти людині бути особистістю завдяки власній творчості, через педагогічне забезпечення своєї продуктивної діяльності, що має проектувальний характер і допускає альтернативність і багатоваріантність рішень у нових інформаційних умовах, має особистісні сенси з відповідною орієнтацією на загальнолюдські цінності, проекцію власного досвіду на траєкторію розвитку культури. Зміст такої освіти не повинен бути відчуженим від конкретної людини, очікуваним наслідком від цього має стати нарощення особистого потенціалу вихованця навчального закладу, його творча самореалізація.
За таких умов аргументованим є визначення парадигмальної формули сучасної гуманістичної освіти, зорієнтованої на самоорганізацію людини – гуманітарно-культурологічної парадигми, історичними витоками якої є провідні ідеї педагогічного гуманізму, а основними завданнями – посилення культуротрансляційних функцій освіти, використання у становленні особистості вчителя творчої діяльності, що спирається на надбання культурного розвитку суспільства й спрямована на формування індивіда як суб’єкта суспільного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ В ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок