Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання та розпізнавання випадкових та хаотичних збурень, діючих на неоднорідні марковські системи

Моделювання та розпізнавання випадкових та хаотичних збурень, діючих на неоднорідні марковські системи

Назва:
Моделювання та розпізнавання випадкових та хаотичних збурень, діючих на неоднорідні марковські системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,05 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Кіріченко Людмила Олегівна
УДК 519.673:519.217:621.372
Моделювання та розпізнавання випадкових та хаотичних збурень, діючих на неоднорідні марковські системи
Спеціальність 01.05.02—математичне моделювання та
обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Дікарєв Вадим Анатолійович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент
Смеляков Сергій В’ячеславович,
Харківський військовий університет, начальник кафедри інформатики;
доктор технічних наук, професор
Комяк Валентина Михайлівна,
Харківський інститут пожежної безпеки, професор кафедри фундаментальних наук.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться 30 травня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці університету за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано 27 квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах постійного ускладнення задач сучасного математичного моделювання вивчення марковських процесів набуває особливої значимості. Процеси, що мають марковську властивість, зустрічаються в радіотехніці, електроніці, теорії масового обслуговування, плануванні в економіці. Загальна теорія марковських процесів була розроблена в працях А. А. Маркова, А. М. Колмогорова, Є. Б. Динкіна, А. В. Скорохода, В. Феллера.
У дисертаційній роботі розглядаються питання, пов’язані зі збуренням неоднорідних марковських процесів хаотичними та випадковими впливами, що відповідає прикладним задачам в реальних умовах. Важливі результати з теорії неоднорідних марковських процесів були отримані В. В. Анісімовим, К. Г. Валеєвим, Р. Л. Добрушиним, С. Б. Кузнецовим, А. И. Зейфманом, И. М. Соніним, Д. В. Сенченко. Задачі, що пов’язані з випадковим збуренням стохастичних систем, розглянуті в роботах А. Д. Вентцеля, І. Н. Коваленка, В. С. Королюка, А. Ф. Турбіна, А. В. Чистякова.
Одним з найважливіших напрямків теорії неоднорідних марковських процесів є визначення умов, за яких здійснюється стабілізація процесу. Один зі способів стабілізації полягає в наданні сильних, швидко змінних у часі збурень його основним параметрам. За виконанням певних умов таке збурення дозволяє стабілізувати (або майже стабілізувати) процес. Ці питання докладно розглянуті в роботах В. А. Дікарєва.
Актуальною задачею є дослідження поведінки марковських систем під дією збурень, що породжені хаотичними процесами. Хаос виникає майже скрізь, де є нелінійність: у лазерах та нелінійних оптичних системах, хімічних реакціях, нелінійних електричних ланцюгах, біологічних системах. Хаотична поведінка нелінійних систем докладно висвітлена у монографіях В. С. Аніщенко, Ю. І. Неймарка, Ф. Муна, Г. Шустера. Для дослідження хаотичних процесів крім стандартних методів аналізу були впроваджені нові характеристики, такі як показники Ляпунова, ентропія Колмогорова, фрактальна розмірність. Велику роль у вивченні детермінованого хаосу відіграє чисельний експеримент. У теперішній час методи комп’ютерного моделювання хаотичних систем продовжують інтенсивно розвиватися.
Внаслідок змін в уявленні детермінованості та випадковості виникла необхідність у розробці принципово нових підходів до розрізнення шуму та детермінованого хаосу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Моделювання та розпізнавання випадкових та хаотичних збурень, діючих на неоднорідні марковські системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок