Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ М’ЯСНОГО СКОТАРСТВА У ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ М’ЯСНОГО СКОТАРСТВА У ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ М’ЯСНОГО СКОТАРСТВА У ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАНТУХ Володимир Петрович
УДК 334.75:636
ЕФЕКТИВНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ М’ЯСНОГО СКОТАРСТВА У ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки АПК Львівського державного аграрного університету Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Черевко Георгій Владиславович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки АПК
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Топіха Іван Наумович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки сільського
господарства
кандидат економічних наук, доцент
Микитюк Валерій Мар’янович,
Державний агроекологічний університет
(м. Житомир), завідувач кафедри аналізу
і статистики
Провідна установа: Тернопільська академія народного
господарства, кафедра економіки, організації
і планування в АПК (м. Тернопіль)
Захист дисертації відбудеться 17 лютого 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 у Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Старий бульвар, 7, ауд 55.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Старий бульвар 7.
Автореферат розісланий 15 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В. П. Якобчук
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виникнення і розвиток фермерства як організаційної форми господарювання в сільському господарстві України після проголошення її незалежності було швидше політичним, ніж економічним кроком. Для розвитку фермерства на той час не було жодної економічної програми і відповідних розрахунків. Фермери були кинуті напризволяще в хаотичному процесі становлення ринкової економіки в Україні. Потрібного економічного обгрунтування розвитку фермерства в державі немає і сьогодні, тому зараз дуже сповільнились темпи становлення фермерських господарств. В ряді регіонів спостерігається тенденція до зменшення кількості таких господарств за відсутності процесу концентрації, якого слід було б очікувати. Низький рівень ефективності господарювання у фермерських господарствах спонукує фермерів згортати деякі галузі сільського господарства, які здавна були традиційними навіть для просто сільського населення – свинарство, вівчарство і козівництво, особливо – молочне і м’ясне скотарство. Остання галузь у фермерських господарствах по досліджуваному регіону має високий потенціал для розвитку, а практика засвідчує навіть дещо вищу ефективність цієї галузі у фермерських господарствах порівняно з іншими формами організації виробництва. Однак ціла низка чинників негативно впливають на розкриття можливостей використання цього потенціалу. Такий стан справ засвідчує високу актуальність теми дисертації як саме для Львівської області, так і для фермерства України в цілому, оскільки проблеми розвитку м’ясного скотарства у фермерських господарствах є в загальному подібні для всіх регіонів нашої країни.
Тому дослідження можливостей дальшого розвитку фермерських гос-подарств і особливо м’ясного скотарства в них, а також розробка відповідного механізму реалізації цих можливостей є невідкладними завданнями, які вимагають негайного вирішення. З цією метою опрацьовано роботи вчених-економістів, які займаються дослідженою проблемою, таких як: М. Бакетт, П. Гайдуцький, І. Вороний, М. Дем’яненко, С. Дем’яненко, О. Крисальний, В. Липчук, І. Лукінов, М. Лобас, В. Мессель-Веселяк, В. Микитюк, О. Онищенко, П. Саблук, В. Трегобчук, Р. Тринько, В. Топіха, О. Чаянов, Г. Черевко, О. Шпичак, В. Юрчишин, І. Яців. Ними досліджено значний фактичний матеріал, на основі чого зроблено відповідні висновки та обґрунтовано низку рекомендацій щодо розвитку фермерства в країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ М’ЯСНОГО СКОТАРСТВА У ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок